M. McLuhano (1911–1980) teorijoje „medijos“ raiškos spektras daug platesnis. Čia medija yra bet kokia techninė žmogaus raiškos forma, technologija ar net kokios nors veiklos žaliava (pavyzdžiui, kirvis, popierius, namas, elektros šviesa, laikrodis ar pinigai). Taip pat ji yra komunikacijos ir informavimo priemonė (pavyzdžiui, dviratis, laikraštis, televizija, spausdinimo presas). Autoriaus medijų amplitudę neblogai atspindi ir jo knygos Kaip suprasti medijas skyrių pavadinimai: „Drabužiai: Mūsų pratęsta oda“, „Pinigai: Vargšo kredito kortelė“, „Ratas, dviratis ir lėktuvas“, „Radijas: Gentinis būgnas“ ir t. t. Vyraujančios visuomenėje technologijos daro įtaką ne tik vyraujančiam gyvenimo būdui, bet ir pačiai jo struktūrai. Todėl visuomenės struktūros raida yra glaudžiai susijusi su technologiniais pokyčiais.
McLuhanas antropomorfizuojamedijas(„televizoriusjusstebi“),suvisuotina jų poveikį ontologinei tikrovei. Todėl medijos čia gali būti interpretuojamos kaip tam tikri pasaulį, naujo pobūdžio visuomenę ir naują patirties rūšį steigiantys demiurgai.
Jis kalba apie naujo pobūdžio globalios bendruomenės radimąsi, kurią vadina „globaliu kaimu“ (angl. global village) ir apie naujo pobūdžio komunikaciją, kuri randasi dėl visuotinės medijų sistemos plėtros. Mąstytojas viliasi, kad medijos netgi galėtų įveikti šiuolaikinį socialinį susvetimėjimą, gimdomą knyginės kultūros racionalizmo, kurį dabar jau išstūmė proto ir kūno harmonizavimo praktikos ir naujosios technologijos.
McLuhano medijų teorijoje atskleidžiama, kad naujosios medijos (tarkime, televizija) gali atlikti daugybę įvairių funkcijų ir daryti poveikį tiek socialinei, tiek ontologinei tikrovei.
Medijų teoretikas Raineris Leschke teigia, kad „mediumo“ sąvoka pirmiausia susiformuoja filosofijoje, pradedant S. Kierkegaardu, nagrinėjančiu kalbą ir meno išraiškos priemones kaip medijas, bei W. Benjaminu, ieškančiu skirties ir panašumų tarp fotografijos ir meno sistemos, tik vėliau šu sąvoka pereina į komunikacijos mokslų lauką ir įgyja šiuolaikinę reikšmę.
c) perdavimo medijos
d) kaip visų šių trijų medijų derina išskiria komunikacijos medijas.
Raineris Leschke apibrėždamas medijų teorijas teigia, kad jos vartoja daugiskaitinę sąvokos „mediumas“ formą, nes jų objektas yra ne tik kiekvienas mediumas atskirai, bet ir mediumo visuma – medijos: bendri jų bruožai ir funkcijos, leidžiantys suformuoti bendrinę teoriją, kuri pritaikoma vienam arba visiems mediumams...
Šį darbą sudaro 2225 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!