Referatai

Šiuolaikinė brandumo mokyklai samprata ir problemos

9.0   (3 atsiliepimai)
Šiuolaikinė brandumo mokyklai samprata ir problemos 1 puslapis
Šiuolaikinė brandumo mokyklai samprata ir problemos 2 puslapis
Šiuolaikinė brandumo mokyklai samprata ir problemos 3 puslapis
Šiuolaikinė brandumo mokyklai samprata ir problemos 4 puslapis
Šiuolaikinė brandumo mokyklai samprata ir problemos 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Kaip suprasti ar vaikas brandus mokyklai? Kokie faktoriai lemia vaiko brandumą ar nebrandumą, svarbiausi požymiai, rodantys vaiko brandumą mokyklai. Testai, tyrimai.

Ištrauka

Vaiko gyvenime vienodai svarbūs visi jo gyvenimo metai,tad jo raidos negalima pažeisti-nei skubinti,nei lėtinti.Vaikas vystosi pagal tam tikrus dėsningumus. Jo vystymasis turi tam tikrą seką.Bet vaikų vystymosi tempai gali labai skirtis.To paties amžiaus vaikai gali būti išsivystę skirtingai.Vienoje srityje vk.gali būti labiau išsivystę,negu kitoje.
.Kiekvienas vaikas yra unikalus.. Jis vystosi individualiai, priklausomai nuo savo gebėjimų ir išorinių veiksnių: kultūros, šeimos, kalbos, auklėjimo. Tad ir vaikų subrendimo lygis nevienodas. Vienam vaikui svarbu pradėti mokytis 6-erių, o kitam - 7 ar 7,5 metų ar net vėliau.Todėl apie vk. brandumą mokyklai nereikėtų spręsti vien pagal amžių.
Kalbant apie pirmokus,nuolatos minimas terminas”mokyklinė branda”Vykstant visuotinio priešm. ugdymo kūrimui,keičiant siaurą supratimą apie vk.rengimą mokyklai,vis dažniau tėvams,pedagogams kyla klausimas-ar vk.brandus mokyklai?Jei nebrandus,kada ir kaip priešmokyklinukui padėti šalinti ugdymo{si} spragas.
• Motyvacijos mokslams;
• Pakankamai išsivysčiusios smulkiosios motorikos.
Visa tai skamba labia rimtai,tačiau visiškai atitinka pirmoko amžiaus gebėjimus.
2005m.spalio 29d.įsigaliojo Švietimo ir mokslo ministro patvirtintas’Vaiko brandumo mokytis pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įvertinimo tvarkos aprašas”.Pagal jį tėvams,pageidaujant ugdyti vk,pagal priešmokykl. ugdymo programą,kai vk. dar nesueina 6m.arba tėvams pageidaujant leisti vk.į 1-ąją kl.,kai tais metais jam dar nesueina7m.,atliekamas vk. brandumo vertinimas.Tėvai,norintys vk.leisti į mokyklą nuo 6 m.turi pristatyti brandumą mokyklai patvirtinančią rekomendaciją,kurią gali pateikti ikimoktkl,gr.auklėtoja,priešmokyklinio ugdymo pedagogas,pradinės mokyklos mokytojas,spec.ugdymo komisijos,arba pedagoginės-psichologinės tarnybos specialistai.
Mokyklinės vaiko brandos vertinimo sritys:
• fizinė vaiko branda, t. y. gera vaiko fizinė ir psichinė sveikata, išlavėję judesiai, gera pirštų – riešo motorika, gera akies – rankos koordinacija;
• intelektinė vaiko branda, t. y. aktyvus domėjimasis pasauliu, valingos atminties ir dėmesio pradmenys, loginio, kritinio, probleminio, kūrybinio mąstymo pradmenys, išlavėjusi kalba, elementarūs matematiniai vaizdiniai;
• socialinė vaiko branda, t. y. elementari savikontrolė ir susivaldymas, teigiamas savęs suvokimas ir savigarba, sugebėjimas siekti tikslų, bendrauti, bendradarbiauti, prisitaikyti, noras būti mokiniu;
• praktinė vaiko branda, t. y. įvairiausi vaiko praktiniai mokėjimai ir įgūdžiai.
Mokyklai brandus yra tas vaikas, kurio savivoka, savęs vertinimas, emocijų, savikontrolės, pažinimo ir kiti procesai yra pasiekę...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1296 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1296 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos referatas
  • 5 psl., (1296 ž.)
  • Word failas 60 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt