Rašiniai

Renesanso meilės filosofija

9.8   (2 atsiliepimai)
Renesanso meilės filosofija 1 puslapis
Renesanso meilės filosofija 2 puslapis
Renesanso meilės filosofija 3 puslapis
Renesanso meilės filosofija 4 puslapis
Renesanso meilės filosofija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Renesanso asmenybė savo viltis siejo su ontiškai suvokta meile. Renesanso žmonėms meilė asocijavosi su pasaulio, dvasios ir proto žemiškomis bei magiškai valdomomis stichijomis. Viduramžiais žmonės meilę suvokė kitaip, tuomet jiems viskas siejosi su Dievu ir meilė buvo neprieinama ir protu nesuvokiama trancendentinė malonė. Renesanso meilės filosofijai didžiulę įtaką padarė Dantės, Petrarkos ir Guido Cavalcanti meilės sampratos. Dantė meilę puoselėjo, kaip Kosmosą steigiančios, kartu dieviškos ir žmogiškos jėgos, sampratą. Jo meilės interpretacijos tapo viso atgimimo laikmečio neoplatoniškų meilės traktuočių pagrindu. Petrarkos erotiniai įvaizdžiai darė įtaką renesanso meilės filosofijai. Guido Cavalcani kūrinys „Kancona apie meilę“ jungė kurtuazinę simboliką, erotinį išmintingumą su averoistiniaias filosofiniais samprotavimais apie ūkanotą, racionalaus proto šviesą nustelbiančią aistrą.. Čia meilė traktuojama kaip išminties akcidencija(kintanti,laikina,neesminė daikto savybė),kurios paskata slypi daiktų pasaulyje., tačiau pamiltasis realiai niekada neatitinka meilės idealo. Todėl mylintysis privalo suvokti idealiąją ir veikliąją meilės prigimtį, antraip jo laukia arba klaidingi sprendimai, arba nusivylimas ir bet kokiu atveju –nelaimė ar net mirtis. XIV-XVI amžiuje šį jo kūrinį filosofiškai komentavo 9 autoriai:Dino del Garbo, Pseudo Egidio Colona, Ugo del Corno, Marsilio Ficino, Mario Ecuicola. Jacopo Mini, Francesco de‘Vieri, Paolo de Rosso ir Girolamo Franchetta.
Dino del Garbo komentaras.Pasak jo, šis kūrinys yra „mokslinis traktatas, pagrįstas scholastine psichologija bei individualia poeto patirtimi ir visų pirma skirtas conoscenti-žinantiems. Dramatiniai konfliktai kyla iš žmogaus prieštaringų juslinio ir intelektinio pradų:“tai,kad dažnai suliepsnojama meile,yra atsitiktinis dalykas“ . Garbo intelektualaus mylimojo vaizdinio ir realaus jo pavidalo neatikimo priežastį suvokia kaip ypatingus psichinius ir fizinius pokyčius (pavyzdžiui,rūgščių kiekio kaitą organizme). Tokios fizinės transformacijos- tai meilės fantazijų, pereinančių nuo džiugių vaizdinių prie liūdnų, nuo linksmų svajonių prie siaubingų lūkesčių, pasekmė.
Egidio Colonna komentaras.Jis sutiko su Garbo,kad meilė tai tokia juslinė aistra,kuri skatina dvasinį geismą. Meilė tai nei natūralus,nei moralus gėris. Tai greičiau kažkokia neutrali,valdanti ir lemianti žmogaus sielą pasaulio jėga. Aistringumas parodo meilės kiekį. Komentare pastebimas siekis pasaulietiškai,nors dar magiškai,traktuoti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1318 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1318 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos rašinys
  • 5 psl., (1318 ž.)
  • Word failas 44 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Renesanso meilės filosofija Marsilio Ficino traktate "Apie meilę, arba apie Platono "Puotą"

Renesanso meilės filosofija Marsilio Ficino traktate "Apie meilę, arba apie Platono "Puotą" Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Renesanso filosofija

Renesanso filosofija Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Antikos filosofijos įtaka renesanso idėjoms

Antikos filosofijos įtaka renesanso idėjoms Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Renesanso filosofijos humanizmas ir individualizmas

Renesanso filosofijos humanizmas ir individualizmas Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt