Referatai

Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje

9.4   (3 atsiliepimai)
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 1 puslapis
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 2 puslapis
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 3 puslapis
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 4 puslapis
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 5 puslapis
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 6 puslapis
Rankraštinė knyga antikinėje visuomenėje 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Antikinis pasaulis daug davė žmonijos kultūrai. Visa šiuolaikinė Europos kultūra išaugo antikinės kultūros dirvoje. Iš antikinės literatūros kildinami beveik visi Europos literatūros žanrai. Antikiniais laikais klestėjo mokslas: matematika, astronomija, medicina, geografija, istorija. Romos teisės dogmos buvo daugelio Europos teisynų pagrindas. Antikinio meno paminklai ir mūsų laikais tebeturi neįkainojama vertę.
Naują puslapį antikinė visuomenė atskleidė ir knygos istorijoje.
Antikinė visuomenė daug raštingesnė už senovės Rytus. Tai visiškai natūralu. Juk išmokti alfabetą nepalyginti lengviau, negu sudėtingus ideografines egiptiečių ir šumerų rašto sistemas. Tačiau dėl to, kad raštas pasidarė prieinamesnis, pasikeitė ir pažiūros į raštą ir raštingumą. Senovės Rytų visuomenėje į raštą buvo žiūrima kaip į kažkokį „dieviškąjį meną“, jo naudojimosi prerogatyva priklausė šios visuomenės viršūnėms, tarp jų ir raštininkams.
Norint supažindinti daugiau žmonių su literatūros kūriniais, Graikijoje iš pradžių jie buvo skaitomi klausytojams: mažesnei ir didesnei auditorijai. Filosofas Empedoklis ir istorikas Herodotas skaitė savo kūrinius per olimpines žaidynes. Paprotys skaityti literatūros kūrinius klausytojams buvo paplitęs visame antikiniame pasaulyje. O kas pageidavo pats turėti kurią nors knygą, turėjo pasidaryti jos nuorašą. Taip sudarydavo savo knygų rinkinius pirmieji bibliofilai.
Knygų pareikalavimas visuomenėje kilo, ir jį patenkinti galėjo tiktai knygų prekyba. Knygų prekybos pradžios Graikijoje reikia ieškoti Peloponeso karo metais (431-404 m. per. Kr.) – Atėnų ekonominio, visuomeninio ir kultūrinio klestėjimo laikotarpiu. Tada, pirmą kartą, atsiranda sąvokos bobliopola - knygų pirklys ir biblioteka- taip iš pradžių buvo vadinami knygynai.
Sparčiau knygų prekyba pradėjo augti tiktai IV ir ypač III a. pr. Kr. Visuomenei susidomėjus literatūra, mokslu. Tuo metu buvo įkurta garsioji Aleksandrijos biblioteka, vėliau Pergamo ir Romos viešosios bibliotekos.
Veikiant graikų švietimui ir kultūrai, Romoje atsirado paprotys rinkti knygas, o kartu ir prekiauti jomis. Poetas Katulas (I a. per. Kr.) pasakoja, kas tais laikais Romoje veikė keletas knygynų, kurie gana gyvai prekiavo knygomis.
Autorių teisės senovės įstatymų nebuvo saugomos. Net jeigu autorius veikalą leisdavo savo lėšomis. Tokios knygos, išėjusios į rinką, tapdavo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1199 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1199 ž.)
Darbo duomenys
  • Bibliotekininkystės referatas
  • 8 psl., (1199 ž.)
  • Word failas 46 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt