Vilnius, 2006
ĮVADAS
Visuomenės pažanga ir kardinaliai pakitęs Lietuvos gyvenimas šiandien yra neįsivaizduojamas be savalaikio informacinio aprūpinimo. Visa tai sąlygojo naujų technologijų atsiradimas. Šiuolaikinės technologijos leido sukauptą žmonijos informaciją paversti į elektroninę formą ir kurti naujų rūšių informacinius resursus. Priėjimo prie šių resursų organizavimas tapo pagrindiniu informacinio bibliotekinio aptarnavimo, kultūros ir švietimo uždaviniu. Šiandien akivaizdu, jog efektyviausiai šis uždavinys išsprendžiamas kuriant naujas elektronines bibliotekas1, kurios įgyvendina kokybiškai naują informacijos gamybos, saugojimo, organizavimo ir platinimo lygį.
Siekiant išsiaiškinti, ar elektroninės bibliotekos šiandien yra paklausios tarp akademinio jaunimo, buvo atliekamas tyrimas, kurio metu buvo apklausiami keturių Lietuvos aukštųjų mokyklų, Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus kolegijos, studentai.
TYRIMO:
Tema. Elektroninių bibliotekų vaidmuo šiandieninėje visuomenėje.
Problema. Ar mūsų dienomis jaučiama elektroninių bibliotekų paklausa?
Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti elektroninių bibliotekų reikiamybę šiandieniniam žmogui.
Uždaviniai.
• Išsiaiškinti elektroninių bibliotekų kūrimo tikslus.
• Įvertinti elektroninių bibliotekų paklausą Lietuvoje.
• Sužinoti, kodėl studentai naudojasi elektroninėmis bibliotekomis.
• Išsiaiškinti, kokias paslaugas siūlo elektroninės bibliotekos ir ar vartotojai yra jomis patenkinti.
Hipotezė. Informacijos gausa bei noras tą informaciją gauti, šiandieninėje visuomenėje skatina žmones naudotis elektroninių bibliotekų teikiamomis paslaugomis.
Tyrimo metodas. Atlikta apklausa, kurios metu studentai atsakinėjo į pateiktos anketos klausimus (žr. 1 priedą).
Darbo struktūra. Darbe pateikiami susumuoti ir išanalizuoti studentų atsakymai į jiems pateiktos anketos klausimus, o taip pat ir svarbiausia informacija apie elektroninių bibliotekų veiklą, kūrimo tikslus bei vaidmenį šiandieninėje visuomenėje.
Darbo apribojimai. Plačiau paminėta bei nagrinėjama tik viena Lietuvos elektroninė biblioteka eLIBRARY.lt2, nes tai viena naujausių ir populiariausių šiuo metu esančių elektroninių bibliotekų Lietuvoje. Be to, apklausos rezultatai parodė, jog ji yra plačiausiai žinoma studentų tarpe ir dažniausiai naudojamasi yra būtent ja.
ELEKTRONINIŲ BIBLIOTEKŲ VAIDMUO
IR KŪRIMO TIKSLAI
Elektroninių bibliotekų vaidmuo šiandien yra taip įsitvirtinęs visuomenėje, kad daugelis šalių jau turi elektroninių bibliotekų kūrimo, funkcionavimo ir tolesnio vystymosi programas. Lietuvoje elektroninė biblioteka egzistuoja rėmėjų arba ES paramos programų lėšų dėka. Visame pasaulyje elektroninių bibliotekų atsiradimas, yra itin aktualus uždavinys vystant informacinę...
Šį darbą sudaro 1521 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!