1. Bendravimo vieta ir reikšmė tarpusavio santykių sistemoje.
Bendravimas- tai dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviišraiškos, dominavimo ir kt. poreikiai.
Bendravimas-tai procesas, kai keičiamasi , daroma įtaka. Mokėti bendrauti- mokėti perduoti savo valią. Būti paslaugiam ir atidžiam – menas.
Palankumas- paslauga ar biznio prestižas, verčiantis mus bendrauti su ta firma ar įmone, noras net baigiant bendrus darbus čia sugrįžti, nes jaučiamės čia esą laukiami ir mielai priimami.
Mandagumas- tikro mandagumo esmė –nuolankumas.
Malonumas ir nuoširdumas- labai svarbu žmogui leisti pasijusti laikiamam ir pageidaujamam.
Išsiaiškinkite savo partnerio vardą ir pavardę- žmogus yra patenkintas, kai yra pažįstamas ir pašaukiamas vardu.
Įdėmiai kausytis – tai didelis menas ir jis skatina ne tik palankumo jausmą.
Bendraujant būtina kontroliuoti savo nuotaiką, būti kantriu. Kantrus atsakinėjimas į klausimus gali būti vienas vertingiausių mūsų bendravimo bruožų. Kad sulauktų norimų veiksmų, besimokantis bendrauti turėtų pirmiausia ; 1. nuspręsti kokio veiksmo reikia; 2. įvertinti auditoriją; 3.įvertinti auditorijos poreikius; 4. sudaryti sąlygas šiam veiksmui.
Įsijauskime į kito padėtį, mokykimės įtikinėjimo meno, parinkime žodžius, vartokime specifinę kalbą, vartokime veikiamosios rūšies veiksmažodžius, kiekvieną temą išnagrinėkime iki galo, nuolat palaikykime santykius su kitais žmonėmis, imkimės iniciatyvos, palaikykime grįžtamąjį ryšį, skatinkime žmones kalbėti, tiksliai formuluokime klausimus, sutelkime dėmesį į svarbiausius klausimus, stenkimės bendrauti draugiškai.
2.Bendravimo būdai, formos ir normos.
Bendravimo būdas- tam tikros funkcijos visuomeniniame gyvenime. Jų tikslas- išreikšti dėmesį ir pagarbą bei profesinės karjeros strategiją. Visus bendravimo būdus ir taisykles sieja tai, kad jie yra tautos kultūros dalis ir remiasi senomis tradicijomis., kurios nuolat keičiasi, iš naujo standartizuojamos elgesio kultūros normos.
Bedravimo taisyklės. 1. Nuoširdžiai domėtis kitais žmonėmis;2.Šypsotis;3.Prisiminti, kad žmogui jo paties vardas skamba maloniai ir reikšmingai. Tarti aiškiai, taisyklingai;4.Būti geru klausytoju- klaysytis ausimis, akimis, širdimi. Paskatinti kitą kalbėti;5. Kalbėti apie tai, kas įdomu pašnekovui, mažiau vartoti „aš“.;6.Lesti kitam asmeniui pasijausti reikšmingam, daryti tai nuoširdžiai, nepaprėžti savo reikšmingumo.
Bedravimo principai. 1.Pripažinti kito žmogaus reikšmingumą. Kalbėti apie jį.2....
Šį darbą sudaro 5682 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!