„Iš visų pusių mus supa informacija. Nežinodami kaip joje orientuotis, kaip atsirinkti reikalingiausią, pasijuntame tarsi atsidūrę neįžengiamose džiunglėse. Vis svarbesnis tampa mokėjimas mokytis, sugebėjimas naudotis bibliotekoje sukauptais dokumentais, internetu.
Šiuolaikinis žmogus biblioteką įsivaizduoja kaip tam skirtą pastatą. Kadaise žmonės neturėjo rašymo priemonių. Jie rašydavo (tiksliau piešdavo) ant akmenų, uolų ir pan. užrašų niekas ir nesaugodavo, tačiau daug jų išliko iki mūsų. Piešinių saugyklomis tapdavo įvairios užuovejos, uolos, sunkiai dylantys akmenys.
Norint pradėti kalbėti apie pirmąsias knygų saugyklas, reikia pradėti nuo raštų, kuriuos užrašė ne kas kitas, o gamta – pati pirmoji žemės gyventoja.
Nemaža žinių apie gintarą pateikia senovės romėnų rašytojas ir mokslininkas Plinijus Vyresnysis (Caius Plinius Secundus - 23-79 m.) savo veikale „Historia naturalis“. Knygoje Plinijus perpasakoja, ką apie gintaro susidarymą ir jo prekybos kelius yra rašę trys dešimtys graikų ir romėnų autorių dar prieš jį (Piteas, Demostratas, Nikeas ir kt.). Plinijus Jaunesnysis (Caius Caecilius Secundus, maždaug 62-114 m.) irgi aiškino gintaro susidarymą, jo sudėtį, aprašė gintaro rūšis ir prekybą. Abu Plinijai neabejojo, kad gintaras yra medžių sakai, netgi nurodė pušų rūšį, iš kurių sakų jis buvo susidaręs.
Gintaru ir jo kilme labiau pradėta domėtis XVIII ir ypač XIX a., kai jį vėl imta plačiau naudoti buityje. Garsus švedų gamtininkas K. Linėjus moksliškai įrodė gintaro augalinę kilmę, tik dar negalėjo paaiškinti, kodėl nedideliame žemės plote gintaro susikaupė tiek daug, jog žmonės naudoja jį jau per 2500 metų.
„Pietų Pabaltijo gintaras ir gintaringos nuogulos“ paskelbė V. Katinas. Remdamasis naujausiais mokslinių tyrimų duomenimis, autorius nagrinėja fizines ir chemines gintaro savybes, inkliuzus, aprašo gintaro susidarymo procesus ir nurodo svarbiausias jo telkinių vietas.
Jau 1812 m., radus gintaro gabalą su užsikonservavusia medžio šakele, buvo galutinai įsitikinta, kad gintaras yra sukietėję spygliuočių medžių sakai.
Taigi, gintaras, kurį tyrinėjo labai daug mokslininkų, pats tampa tarsi senovės pasaulio saugykla.
Rašto atsiradimo istorijos ir pirmosios bibliotekos
„Toliau tęsiant pasakojimą reikia išsiaiškinti, kodėl ir kaip pradėjo rašyti...
Šį darbą sudaro 2199 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!