Įvadas
Diegdami meilę pasakoms ir skiepydami naujus jų kūrimo būdus, padedame vaikams į tikrovę patekti pro langą, o ne pro duris. Tai ne tik įdomiau, bet ir naudingiau.
Dž. Rodaris
Vaikystėje prasideda žingsniai į pasaulį, nuo to kaip suaugusieji žiūri į šį amžiaus tarpsnį dažniausiai priklauso asmenybės formavimasis. Šių dienų visuomenė susiduria su problema- kaip perduoti sukauptą patirtį, kaip atskleisti senolių išmintį, tuo pačiu supažindinant su nerašytomis taisyklėmis: gėrio pergale prieš blogį; sąžiningumo ir teisingumo įsitvirtinimą įveikiant melą ir apgaulę. Būtent šias vertybes atspindi liaudies kūryba: patarlės, priežodžiai, pajuokimai, o visa tarsi susilieja pasakose. Todėl keliame uždavinį supažindinti vaikus su šia kūrybą, ne tik pasakyti, bet ir skatinti pačius mažuosius ieškoti paslėptų tiesų, kurti, fantazuoti.
Į pasakos panaudojimo galimybes žvelgiama naujai, Dž. Rodaris ( 2001), V.Schoroškienė (1998, 2000), N. Bražienė (2002) skatina ieškoti įdomių vaikui veiklos būdų, pasitelkiant kūrybiškumą, nestandartinį mąstymą ir netikėtas idėjas.
Šis darbas skirtas pažvelgti į pasakos vietą ikimokykliniame ugdyme , atskleisti naujausius jų panaudojimo būdus ir darbo formas.
DARBO TIKSLAS- atskleisti pasakos panaudojimo galimybes įvairioje grupės veikloje.
DARBO UŽDAVINIAI:
1. Išanalizuoti literatūrą, atskleidžiančią pasakos svarbą ikimokykliniame amžiuje.
2. Ištirti pasakos panaudojimui sudarytas sąlygas ikimokyklinėje įstaigoje.
3. Išsiaiškinti vaikų domėjimosi pasakomis lygį, palyginti jį su auklėtojų naudojamais pasakos pateikimo būdais.
4. Parengti įvairių darbo su viena pasaka būdų ir įgyvendinti juos kartu su vaikais.
HIPOTEZĖS:
Kūrybiškai taikant pasakos interpretavimo ir pateikimo būdus, plečiamas vaikų akiratis, skatinamas susidomėjimas pasakomis, lavinama kalba, ugdoma vaizduotė.
TYRIMO METODAI:
1. Psichologinės, pedagoginės literatūros analizė, padedanti atskleisti požiūrį į pasaką, bei būdai pasakos panaudojimui grupės veikloje.
2. Auklėtojų anketinė apklausa, atskleidžianti pasakos panaudojimo galimybes grupės veikloje.
3. Pokalbis su vaikais, siekiant nustatyti jų požiūrį į pasakas, atskleisti veiklos su pasakomis būdų įvairovę.
4. Darbas su pasaka „Jaučio trobelė“: žodinės kūrybos užduotis „Kas būtų jeigu...“; Laiško atsakymo pasakos veikėjams rašymas; pasakos veikėjų aplikacijų gamyba ir vaidinimas.
5. Tyrimo duomenų analizė.
TYRIMO VIETA- Vilniaus nevalstybinis SOS darželis, Šnekučių grupė.
TIRIAMIEJI : tyrime dalyvavo 18 keturmečių, vienos...
Šį darbą sudaro 5720 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!