Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją – šeimą. Toliau visas žmogaus gyvenimas – kelionė per įvairiausias organizacijas: vaikų darželio grupė, mokyklos klasė, sporto ar kito laisvalaikio pomėgio būrelis, organizacija, sudaranti materialinės gyvenimo sąlygas – darbovietė, paskui savo šeima, politinė partija, klubas ar draugija pagal interesus ir kitokios bendrijos, kurioms žmogus priklauso tėvų valia, arba jau pats sąmoningai apsisprendęs.
Organizacijos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą – visi nariai turi siekti bendro tikslo. Taigi žmogaus elgesys nukreipiamas tokia kryptimi, kurios savarankiškai, savo valia organizacijos narys nesirinktų. Kiekvienas žmogus per savo gyvenimo didžiąją laiko dalį praleidžia organizacijose.
Viso pasaulio organizacijos daug prisideda prie dabartinio žmogaus gyvenimo lygio standartų. Kasdien organizacijos mus aprūpina maistu, pastoge, rengia, teikia medicinos ir ryšių paslaugas, linksmina ir duoda darbo.
Organizacijos kuria trokštamą ateitį ir padeda žmonėms tai daryti. Nauji gaminiai ir nauji darbo metodai sukuriami kaip kūrybiškų žmonių bendro darbo organizacijoje rezultatas. Organizacijos daro teigiamą arba neigiamą poveikį mūsų gamtai, ligų profilaktikai bei gydymui, taikai Žemėje.
Organizacijos padeda žmonėms neprarasti ryšio su praeitimi. Organizacijas galima vertinti kaip žmonių tarpusavio santykių modelius. Todėl šiuo darbu stengiuosi apžvelgti koks yra vadovo elgesio modelis, organizacijos elgsenos modeliai, organizacinis bendravimas, bendravimo menas ir technologijos. Naudojausi šiomis knygomis: Razauskas R. „365 vadovo dienos“, Sakalas A.; V. Šilingienė „Personalo Valdymas", Sakalas A. „Personalo vadyba“, Rubbins Stephen. P. „Organizacinės elgsenos pagrindai. Poligrafija ir informatika“, Barvydienė „Vadovavimo psichologija" ir internetu.
1. Vadovo elgesio modelis
Šis modelis remiasi prielaida, kad nustatant vadovo sėkmės priežastis, svarbu nagrinėti vadovo realų elgesį, o ne jo asmenybės bruožus. Pradžią šiam vadovavimą aiškinančiam požiūriui davė Ohajo (JAV) valstijos universitete atlikti tyrimai. Buvo surinkta daugybė teiginių, aprašančių vadovo elgesį, t.y., tai, ką vadovas daro, darbo metu atlikdamas savo funkcijas. Sugrupavus šiuos teiginius, skirtos dvi pagrindinės vadovo elgesio dimensijos: pagarba ir struktūravimas.
Pagarbos dimensija apima elgesį, kuriuo vadovas reiškia pagarbą savo pavaldiniams ir pasitikėjimą jais, rūpinasi jų poreikiais ir...
Šį darbą sudaro 3368 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!