Pristatymai

Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos

10   (2 atsiliepimai)
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 1 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 2 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 3 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 4 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 5 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 6 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 7 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 8 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 9 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 10 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 11 puslapis
Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Nacių Vokietijos okupacija ir lietuvių kovos
Nacių okupacijos laikotarpis (1941-1944 m.) - Lietuvos valstybės istorijos periodas, kai lietuviai sunkiomis vokiečių okupacinio režimo sąlygomis siekė atkurti nepriklausomą valstybę, kai buvo persekiojami ir naikinami žydai, kitų žmonių grupės, kai kraštas buvo germanizuojamas, išnaudojamas ekonomiškai. Šie įvykiai iki šiol vis dar yra Lietuvos visuomeninio gyvenimo santykių sudėtinė dalis, vis dar turi įtakos lietuvių tarpusavio santykių, lietuvių santykių su žydais, su kitų etninių bendrijų nariais pačiame krašte ir už jos ribų specifikai. Ši specifika lemia ir Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento istorinių tyrimų pobūdį. Šiuo metu skiriamos kelios pagrindinės istorinių tyrimų kryptis. Pirmoji kryptis – tai lietuvių bendruomenės narių laisvės siekių nacių okupacinio režimo sąlygomis tyrimai.

Ištrauka

• Nacių okupacijos laikotarpis (1941-1944 m.) - Lietuvos valstybės istorijos periodas, kai lietuviai sunkiomis vokiečių okupacinio režimo sąlygomis siekė atkurti nepriklausomą valstybę, kai buvo persekiojami ir naikinami žydai, kitų žmonių grupės, kai kraštas buvo germanizuojamas, išnaudojamas ekonomiškai. Šie įvykiai iki šiol vis dar yra Lietuvos visuomeninio gyvenimo santykių sudėtinė dalis, vis dar turi įtakos lietuvių tarpusavio santykių, lietuvių santykių su žydais, su kitų etninių bendrijų nariais pačiame krašte ir už jos ribų specifikai. Ši specifika lemia ir Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento istorinių tyrimų pobūdį. Šiuo metu skiriamos kelios pagrindinės istorinių tyrimų kryptis. Pirmoji kryptis – tai lietuvių bendruomenės narių laisvės siekių nacių okupacinio režimo sąlygomis tyrimai.
• Daugiausiai dėmesio skiriama 1941 m. Birželio sukilimo Lietuvoje tyrimams. Jų tikslas - sukilimo priežasčių, eigos atskirose Lietuvos vietovėse, sukilimo vietos bendrame lietuvių 1940-1941 m. pasipriešinimo judėjimo kontekste astkleidimas. Antroji kryptis – tai vokiečių okupacijos laikotarpiu veikusių lietuviškų karinių formuočių istorijos tyrimai. Pagrindinis dėmesys skiriamas lietuvių savisaugos batalionų istorijai. Tyrinėjami atskirų lietuvių batalionų atsiradimo, jų veiklos klausimai. Išskirtinis dėmesys skiriamas batalionų dalyvavimo vykdant žydų, kitų asmenų grupių genocidą tyrimams. Jais taip pat siekiama nustatyti tikslų lietuvių savisaugos dalinių, vykdžiusių žmonių genocidą, skaičių, batalionų karių dalyvavimo žmonių naikinimo operacijose motyvus. Trečioji kryptis – tai holokausto Lietuvos provincijoje tyrimai. Jų tikslas – atskleisti žydų genocido atskirose Lietuvos vietovėse eigą, jos etapus, įvardinti vykdytojus, nustatyti žudynių dalyvių motyvus, remiantis holokausto Lietuvoje bendraisiais ypatumais. Kevirtoji kryptis – tai sovietinių partizanų veiklos Lietuvoje tyrimai. Jais siekiama atskleisti, kaip kūrėsi sovietinis pogrindis, kokios buvo jo veiklos kryptys, kas iniciavo pogrindžio suskūrima.
• 1941 06–1941 11 Pirmasis žydų genocido Lietuvoje laikotarpis. Tai pats baisiausias ir tragiškiausias genocido tarpsnis, kurio metu nužudyta apie 80 proc. tuo metu Lietuvoje gyvenusių žydų.
• 1943 m. birželio 21 d. Heinrichas Himmleris įsakė likviduoti visus Ostlando teritorijoje esančius getus. Darbingi žydai turėjo būti perkelti į SS valdomas koncentracijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1307 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
12 psl., (1307 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos pristatymas
  • 12 psl., (1307 ž.)
  • Skaidrės 3 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt