Referatai

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) visuomeninė ir politinė santvarka: A. Volanas "Apie politinę ir pilietinę laisvę" ir M

10   (1 atsiliepimai)
Ištrauka

LITERATŪRA..................................................................................................................13
ĮVADAS
Andrius Volanas – vienas didžiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės XVI a. antrosios pusės ir XVII a. pradžios politikos ir kultūros veikėjų, humanistas, „eretikas“, refotmatų evangelikų vadovas ir apologetas.1 Jis paliko ryškų pėdsaką to meto politiniame ir kultūriniame gyvenime. Mykolas Lietuvis – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės publicistas, bajoras, LDK sekretorius Venclovas Mikalajaitis2, taip pat renesanso mąstytojas, diplomatas ir visuomenės veikėjas. Šio referato tikslas – išanalizuoti abiejų autorių mintis apie LDK visuomeninę ir politinę santvarką, o uždaviniai – pateikti jų požiūrius, kritiką ir siūlymus aktualiausiais to meto klausimais.
Rengdamas referatą rėmiausi šių autorių kūriniais: Mykolo Lietuvio “Apie totorių, lietuvių ir maskvėnų papročius” ir Andriaus Volano darbu “Apie politinę ir pilietinę laisvę”. Naudojau „Mokslinės literatūros ir šaltinių analizės metodą“, o referato stuktūra sudariau taip, kad ji atitiktų autorių keliamas problemas.
1. Laisvė ir vergija
Tiek Andius Volanas, tiek Mykolas Lietuvis labai daug dėmesio skyrė laisvei. Anot jų valstybėje jai turi būti skiriamas itin didelis dėmesys. Tuo tarpu vergija – tai viena dižiausių žmoniją ištikusių blogybių. Lietuvoje ši problema buvo labai aktuali, todėl abu autoriai esmą situacija kritikavo.
Andrius Volanas visų pirma nurodė kokia svarbi visuomenei yra asmens laisvė. Anot jo žmogus negali gerai atlikti darbo būdamas vergijoje, nes dirbdamas ne sau, o vergvaldžiui neatiduoda visų savo jėgų. Nepriklausomi piliečiai visas jėgas atiduoda valstybei ir ja rūpinasi, ko nedaro vergai. Istorijoje, kaip teigia Volanas, esama daug pavyzdžių tam patvirtinti: „Atėniečiai, kol juos sunkiu vergijos jungu spaudė tironai, iš kitų tautų kaimynių neišsiskyrė didesne karo šlove. Bet vos tapo laisvi, tarsi kitokie pasidarė ir lengvai iš visų kitų paveržė karinio šaunumo palmę.“3
Volanas vergijos priežastimi laiko paties žmogaus sugadintą prigimtį. Tokį žmogų jis vadina „pasipūtusiu gyviu“, kupinu paniekos, gobšumo ir žiaurumo. Vergija atsiranda tada, kai žmogus ima geisti valdžios engdamas kitą žmogų. Volanas siūlo pažvelgti į istoriją ir į laikmečio raidą, nes ten matyti, jog toks noras viešpatauti yra daugelio samyšių ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2608 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2608 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos referatas
  • 12 psl., (2608 ž.)
  • Word failas 96 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt