Konspektai

Mokslinių tyrimų metodologijos teorija

10   (1 atsiliepimai)
Mokslinių tyrimų metodologijos teorija 1 puslapis
Mokslinių tyrimų metodologijos teorija 2 puslapis
Mokslinių tyrimų metodologijos teorija 3 puslapis
Mokslinių tyrimų metodologijos teorija 4 puslapis
Mokslinių tyrimų metodologijos teorija 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Mokslinio tyrimo sąvoka. Tiesos samprata tyrime.
Mokslinis tyrimas yra darbo rūšis, kurios tikslas patirties įgijimas. Patirties įgijimas siejamas su naujų žinių ir įgūdžių atsiradimu. Mokslinis patyrimas. Patyrimo moksliškumas sietinas su patirties naujumu, tarptautiniu (pasauliniu) mastu. Pažymėti, kad nauja patirtis turėtų būti tikra. Mokslinių tyrimų nereikėtų painioti su pažinimu, kuris gali būti suprantamas kaip mokymasis. Pažinimą nagrinėja tokie mokslai kaip filosofijos sritis Gnoselogija (graik. gnosis – žinojimas, logos – mokslas) bei kiti mokslai, pvz. Edukologija – mokslinės informacijos susisteminimas. Dabartinių laikų mokslinių tyrimų sąvokai pilniau apibūdinti dažnai naudojamas terminas moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra (MTEP). Pagrindinis kriterijus pagal kurį mokslinis tyrimas ir eksperimentinė plėtra atskiriami nuo su jais susijusių veiklos rūšių yra tas, kad moksliniuose tyrimuose apčiuopiamas naujumo elementas, bei mokslinio ir technologinio neapibrėžtumo sprendimas, t.y. kai asmeniui, gerai susipažinusiam su visiems prieinamomis pagrindinėmis žiniomis, konkrečioje srityje problemos nėra lengvai matomos.
Tiesos paieškos įeina į kiekvieno tyrimo tikslus. Išvadų gautų pagal loginius dėsnius ir taisykles teisingumas vadinamas formaliąja tiesa. Formalioji tiesa, jos sąlygos ir sandara (struktūra) yra logikos objektas, bet formalioji tiesa yra sąlygiška, nes ji visai nesidomi tuo ar sprendimai patikrinti, ar ne, ar jie pamatuoti. Toks atvejis, kai mūsų sprendimas atitinka žinojimo tikrovę, patį tiriamą dalyką, vadinamas materialiąja tiesa. Mes turime mokėti skirti tikrą ir klaidingą žinojimą, kitaip sakant turime turėti materialios tiesos matą arba kriterijų.Toks kriterijus reikalauja, kad: 1) pagrindiniai žinojimo principai ir prielaidos būtų pamatuoti, 2) jie atitiktų realybę, t.y. būtų tikri, patikimi. Mokslas, kuris tiria realų pasaulį, remiasi patyrimu, faktais. Mokslas pripažįsta tuos faktus jei jie tiksliai nustatyti.
2.Fundamentiniai moksliniai tyrimai (FMT) yra eksperimentiniai arba teoriniai darbai atliekami reiškinių esmei ir stebimai tikrovei ištirti, tuo metu neturint tikslo konkrečiai panaudoti gautus rezultatus, t.y. siekiama žinojimo pažangos. FMT metu yra tiriamos savybės, struktūros ir sąryšiai, siekiant suformuluoti ir patikrinti hipotezes, teorijas ar dėsnius. FMT apibrėžime nuoroda į tai, kad nėra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 8574 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (8574 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslinės metodologijos konspektas
  • 5 psl., (8574 ž.)
  • Word failas 210 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt