Mokslinio darbo tikslas — pažinti, atskleisti reiškinių esmę, jų prigimtį, sukurti metodus racionaliai naudoti materialinius ir dvasinius išteklius.
Visos žmonių veiklos, pažinimo sritys, visa tai, kam reikia pastangų, darbo, lėšų, išteklių, gali būti mokslinio tyrimo objektas. Šiuolaikinį mokslą priimta skirstyti į fundamentalųjį ir taikomąjį.
Fundamentalieji tyrimai skirti teorinėms mokslinėms problemoms nagrinėti. Taikomųjų tyrimų tikslas — tobulinti konkrečius procesus, technologiją. Tačiau griežtos ribos tarp fundamentaliųjų ir taikomųjų tyrimų nėra.
Mokslinio darbo temų yra labai daug, ir plečiantis moksliniams tyrimams, daugėjant mokslininkų, tenka ne apskritai ieškoti temos, bet nepaklysti, neišsiblaškyti plačioje tematikoje, koncentruoti jėgas svarbiausioms problemoms nagrinėti.
Kiekvienas geras specialistas žino savo darbą, vadinasi, ir galimų mokslinių tyrimų problemas.
Mokslinis darbas pagal savo prigimtį, paskirtį turi duoti rezultatų ne vienam asmeniui, bet grupei, kolektyvui, visuomenei, šaliai.
Pasirinkus temą ar kryptį ieškojimams, tarsi nulemiamas ir darbo tikslas. Bendru atveju mokslinio darbo tikslas — patvirtinti arba atmesti hipotezę, sukurti naują teoriją, išspręsti teorinę arba praktinę problemą, pagrįsti technologinius, inžinerinius ir kitus sprendimus. Mokslinio darbo tikslas detalizuojamas.
Mokslinio darbo tikslo ir uždavinių formulavimas
Todėl darbo tikslas — faktų konstatavimas — žemiausia mokslinės veiklos pakopa.
Aukščiausia pakopa —teorijos sukūrimas.
Kiekvienam tikslui pasiekti būtini materialiniai, finansiniai, laiko ir kitokie ištekliai.
Taigi mokslinę veiklą galima apibūdinti trimis požymiais: tikslais, ištekliais ir rezultatais.
Jei tinkamai suformuluotam darbo tikslui nepakanka išteklių, yra pavojaus susidurti su pernelyg dideliais sunkumais. Labai siauras tikslas (neefektyvus), kai ištekliai didesni už poreikius.
Mokslinio darbo tikslas turi būti perspektyvus, paslankus, turi įvertinti galimas procesų, reiškinių ir kt. vystimosi tendencijas.
Mokslininko uždavinys — ne tik numatyti pažangos kryptį, bet savo darbo indėliu skatinti ją.
Mokslinės veiklos praktikoje nusistovėjusios tam tikros kolektyvinių mokslinių tyrimų tematikos, klasifikavimo sistemos, jų pakopos:
mokslo šaka,sritis,mokslinio darbo kryptis,kompleksinė problema,problema,tema,uždavinys,etapas,klausimas.
Darbo planas
Mokslininkas ne visada gali pasinaudoti sukurta, aprobuota eksperimento ar įvairių skaičiavimų metodika, standartine įranga ir pan.; dažnai negali iš anksto apibrėžti ir savo siekiamo rezultato.
Kiekviename mokslinio darbo etape reikia mokėti vertinti gautus rezultatus ir jais remdamasis koreguoti savo tyrimų kryptį....
Šį darbą sudaro 2118 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!