Šperos

Edukologių tyrimų metodologija

10   (2 atsiliepimai)
Edukologių tyrimų metodologija 1 puslapis
Edukologių tyrimų metodologija 2 puslapis
Edukologių tyrimų metodologija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

4.1 Temos formulavimas Tyrimo tema-kurią reikia išskleisti, kurią reikia įrodyti. temas suformul.nėra lengva: temos formuluotėje turi atsispindėti problema-kliūtis kurią reikia pašalinti, uždavinys-kurį reikia išspręsti. Temos formuluotė turi būti aiški, reikia eiti nuo mokslo tyrimų pasiekimų, prie naujų dalykų. Apribojimai temai: amžiaus tarpsnio atžvilgiu, istoriniu laikotarpiu, vietos ir objekto atžvilgiu.
Į temos pavadinimą reikia žiūrėti kaip į kūrybinį procesą. Pirminis pavadinimas yra tik preliminarus. Pasirenkant temas l.svarbu laikytis šių kriterijų: tema turi būti įdomi, reikšminga, svarbi, nauja; ne kiekv temai reikia po lygiai laiko ir išlaidų; tyrimo problema; suformuluotą temą reikia skaidrinti, kad būtų išbaigtas pavadinimas.
a) ar galima temą moksliškai tirti (taikyti mokslinį metodą), ar pakankamai aiški jos formuluotė? Dalis neaiškumų gali būti atskleisti apibūdinus tyrimo objektąSvarbu atminti, kad tema galutinai gali būti suformuluota tik užbai­gus tyrimą.
Problema-tai rimtas teorinis ir praktinis uždavinys, kuris reikalauja tyrimo. Darbas turi susidėti iš dviejų dalių, teorinės ir praktinės. Empirika, arba realybė-testas darbe kaip tyrimas. Ieškoti ka sdar nepasakyta, problemą suformuluoti tik tada, kada bus išanalizuota liter. Reikia ištyrinėti, surasti kas yra nauja, neatrasta. Problemą suformuluoti klausimu yra lengviau, teiginiu labai sunku.
Planuojant tyrimą, svarbu yra suformuluoti mokslinę problemą ir pagrįsti jos aktualumą. Be to, svarbu numatyti ir galimus jos sprendimo būdus bei prognozuoti tyrimo rezultatus. Tai vienas svarbiausių tyrimo sumanymo aspektų, reikalaujantis teorinio pagrindimo. Todėl, planuo­jant tyrimą, pagrindinis vaidmuo tenka tyrimo idėjai. Kita vertus, ne kiekviena problema reikalauja mokslinio tyrimo. Apskritai mokslinė pro­blema yra ta, kuri apima mokslinį ir praktinį elementą. Todėl kai ku­rioms problemoms išspręsti užtenka praktinių priemonių arba turimų žinių.
probleminę situaciją, bet kartu numatyti ir jos sprendimo būdus. Be to, problemai atsirasti būtina tam tikra sukauptų faktų gausa, o tai reiškia, kad problema negali atsirasti savaime -ji turi subręsti. Todėl, formuluojant mokslinę problemą, neretai dedama daug pastangų arba paprasčiausiai tenka palaukti kūrybiškumo blyksnio galvoje, nors pats savaime jis gali ir neatsirasti.
Taigi problemos formulavimas yra pirmasis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (3915 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslinės metodologijos špera
  • 3 psl., (3915 ž.)
  • Word failas 115 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt