Referatai

Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke

9.0   (3 atsiliepimai)
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 1 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 2 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 3 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 4 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 5 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 6 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 7 puslapis
Metodo problema ekonomikos tyrimų lauke 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiame darbe kalbėsiu apie metodo problemą ekonomikos tyrimų lauke. Tokią temą pasirinkau todėl, kad kiekvienam būsimam ekonomistui rūpi, kokia yra kiekvieno tyrimo paklaida ir kaip būtų galima tą paklaidą sumažinti. Objektyvumo ir tikslumo stoka, atsirandanti ekonomistui bandant taikyti ekonomikos modelį, iškreipia galutinius tyrimo rezultatus. Šios problemos priežastis galėtų būti subjektyvus mokslininko požiūris į tyrimą ir tyrimų objekto individualumas. Taigi problema, susidedanti iš dviejų dalių, lėmė darbo formą: pirmoje dalyje šnekėsiu apie mokslo tyrinėtojus, antroje – apie individus. Tinkamai atliktas mokslininko darbas reiškia objektyvesnius tyrimo rezultatus, todėl daugiausia dėmesio skirsiu tyrimo metodų ir mokslininkų mąstysenos analizei. Ekonomikos teorijos sąvokas iliustruosiu gyvenimiškais pavyzdžiais. Pateiksiu keletą galimų šios problemos sprendimo variantų.
Ekonomistai tyrinėja, kaip veikia ekonomika ir kodėl ji kartais veikia neįprastai. Pačią ekonomiką jie stengiasi apibūdinti klausimais, į kuriuos ji pati ir turi atsakyti. Kad geriau ištirtų realaus pasaulio problemas, ekonomistai laikosi tam tikrų taisyklių, padedančių paprasčiau paaiškinti vykstančius reiškinius. Tuo tikslu kuriami modeliai, apibūdinantys pagrindinius ekonomikos veikimo principus. Anot B. Martinkaus ir V. Žilinsko, ekonomikos modelis – tai supaprastintas ekonomikos ar tam tikros jos dalies tikrovės atvaizdas, naudojamas ekonominiams reiškiniams suvokti bei aiškinti [2, p. 20-21].
Objektyvumas yra labai svarbus pateikiant mokslinio tyrimo rezultatus. Vartodami ekonomikos teorijos sąvokas, ekonomistai turi skirti faktus nuo nuomonių (ypač nuo savo asmeninių pažiūrų) ir išlikti kiek įmanoma labiau nešališki. Kita vertus, kiekvieną tyrimą atlieka žmogus, kuris turi jausmus, išgyvenimus, vadinasi, ir skirtingą nuomonę [2, p. 21]. Aišku, mokslininkas, prieš atlikdamas tyrimą, stengiasi neprimesti savo išankstinės nuomonės. Jis turi žinoti, kas kitų išnagrinėta, kaip tyrinėta ir kokie rezultatai buvo gauti, kas dar liko neišnagrinėta ir kas kelia daugiausia abejonių [1, p. 30]. Deja, toks veiksmų planas negarantuoja tyrimo sėkmės, nes mokslinis darbas pradedamas kuriant prielaidas, kurios daromos remiantis savo asmenine patirtimi, išsilavinimu, įgytomis žiniomis. Tai ir yra subjektyvaus tyrimo pradžia.
Galutiniai tyrimo rezultatai priklauso nuo to, kuriai metodologijos tyrimų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1906 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1906 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslinės metodologijos referatas
  • 10 psl., (1906 ž.)
  • Word failas 78 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt