Gali būti kristaliniai ir amorfiniai kūnai. Kristaliniai – tai išsidėstę tam tikra tvarka atomai. Amorfiniai –atomai išsidėstę chaotiškai. Metalai – kristaliniai kūnai, juos kaitinant iš kristalinio į amorfinį pereina prie tam tikros temperatūros. Kaitinant amorfinį kūną, jis minkštėja palaipsniui (stiklas, derva), iš kieto į skystą pereina irgi palaipsniui.
Kiekvienas atomas apsuptas kitų atomų, kurie yra nutolę tam tikru atstumu. Atomų išsidėstymas plokštumoje ir ta plokštuma – kristalografinė plokštuma. Kristalografinių plokštumų visuma, einančių lygiagrečiai viena šalia kitos, sudaro kristalinę gardelę.
Mažiausia atomų grupė, kuri periodiškai pasikartoja kristale, vad. Elementarine gardele. Ji charakterizuojama parametrais a,b,c (kūbinei gardelei a=b=c), ir kampais ,, (kūbinei gardelei ===90). Kristalografija – nagrinėja gardeles. Metalų savybės priklauso nuo atomų išsidėstymo. Gardelės charakteringos metalams: Kūbinė erdvėje centruota gardelė: Šitokią gardelę turi: volframas, vanadis, chromas, Fe - tam tikroje temperatūroje esanti geležis ir kt. Kūbinė šonuose centruota gardelė: Šitokią gardelę turi: švinas, nikelis, sidabras, platina, Fe - tam tikros temperatūros geležis ir kt. Virsmo metu keičiasi atomų išsidėstymas. Hegsonogalinė gardelė: Tokią gardelę turi: magnis, cinkas, cirkonis ir kt.
Krypčių indeksai žymimi laužtiniais skliaustais. [u v w]. Kristalografinės krypties indeksams surasti per koord. Pradžią pravedama tiesė, lygiagreti duotai krypčiai ir jos padėtis nustatoma indeksais: x[1 0 0], y [0 1 0], z [0 0 1]. Jei plokštumos indeksai tokie pat kaip krypties indeksai, tuomet statmena šiai plokštumai.
Šis procesas vyks tol kol dislokuoto atomo energija bus didesnė už atomų svyruojančių apie pusiausvyros padėtį. Paviršinis defektas. Metalai polikristaliniai kūnai sudaryti iš daug kristalėlių. Grūdelių ar kristalų ribos vad. paviršiniais defektais. Linijiniams defektams priklauso dislokacijos. Dislokacija teorinis metalų stiprumas žymiai didesnis palyginus su eksperimentiniais duomenimis. Tai paaiškinama tuo, kad deformuojant kristalą poslinkis kristolografinėse plokštumose įvyksta ne iš karto o palaipsniui ir nutraukiami ryšiai tarp atomų. Dislokacijos gali būti linijinės, sraigtinės ir kreivalinijinės. Linijinė dislokacija.[2pav.]
poslinkis įvyko ne per visą kristalą. Plokštuma pagal kurią įvyko poslinkis vad. slydimo pl....
Šį darbą sudaro 9129 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!