Keramika - tai labai įvairios paskirties konstrukcinių medžiagų grupė, kurios pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio "keramikos" = molinis.
Šiuo metu keraminėmis medžiagomis vadinamos ne tik iš molių, bet ir iš kitų žaliavų (karbonatų, silikatų, aliumosilikatų, oksidų ir pan.) aukštose temperatūrose išdegtos medžiagos, kurioms atvėsus susidaro akmens pavidalo kieta šukė.
santechniniai, elektrotechniniai ir radiotechniniai gaminiai);
*techninė ir specialioji keramika (specialių savybių keraminiai gaminiai aviacijos, kosminių laivų ir raketų gamybai, atominei ir metalurgijos pramonei, elektronikai ir radioelektronikai). Atskirą pogrupį sudaro specialioji medicininė keramika (dirbtiniai širdies vožtuvai, kaulai, sąnariai , dantys ir pan.) Naujausios keraminės medžiagos kermetai ne tik stipresni už metalus, bet ir labai atsparūs korozijai.
Pagal keraminės šukės poringumą visi keraminiai gaminiai skirstomi į dvi
grupes:
1) poringuosius, kurių vandens įmirkis > 5 % (keraminės, statybinės,
skylėtos bei poringos plytos, tuščiaviduriai blokai, drenos, apdailos plytelės);
2) sukepusiuosius, kurių vandens įmirkis <5 % (grindų plytelės, klinkerinės plytos, rūgštims atsparūs gaminiai, porcelianas, fajansas, kondensatoriai ir kt.
Keraminės Šukės porėtumas turi didelės įtakos keraminių gaminių stipriui, šilumos laidumui, vidutiniam tankiui, atsparumui šalčiui, atsparumui išlydytiems šlakams. Porceliano porėtumas <5 %, statybinės ir ugniai atsparios keramikos 10...25 %, keraminių termoizoliacinių medžiagų 40...80 %.
Abiejų grupių keraminiai gaminiai gali būti glazūruojami ir neglazūruojami . Neglazūruoti - terakotiniai gaminiai pasižymi
natūralia išdegto molio spalva ir matine faktūra. Glazūruoti gaminiai, išdegant juos krosnyse antrą kartą, padengiami stiklo būsenos tankiu, blizgančiu sluoksniu, vadinamu glazūra. Gaminiai glazūruojami, siekiant padidinti jų atsparumą vandens ir dujų poveikiui, suteikti jiems geresnes higienines bei estetines savybes.
Keraminių medžiagų tankis labai įvairus - silikatinės keramikos 2250... 2800 kg/m3; iš sunkiųjų metalų oksidų sudarytos keramikos 4500... 9000 kg/m3 . Keramikos tankį nulemia jos degimo metu susidariusi kristalinė fazė - silikatų mineralai arba metalų oksidai. Kristalinė fazė sudaro šukės karkasą ir didžiausia dalimi nulemia keramikos savybes. Be kristalinės fazės keraminėje šukėje yra stiklo fazės , kuri gaubia ir cementuoja kristalus. Stiklo fazės kiekis priklauso nuo lengvai lydžių priemaišų (pvz.,...
Šį darbą sudaro 12315 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!