Konspektai

Medžiagų inžinerijos teorija

10   (3 atsiliepimai)
Medžiagų inžinerijos teorija 1 puslapis
Medžiagų inžinerijos teorija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Kristalinė metalų sandara.Kristalinė sandara: Juodieji metalai (plienas, ketus, techninis geležis, ferolydiniai).Spalvotieji metalai Al,Cu,Zn,Pb. Jų išgaunama mažiau. Metalų savybės priklauso nuo atomų sandaros ir išsidėstymo. Metalų atomų išoriniai pasluoksniai yra nevisiškai užpildyti elektronų, todėl šie valentiniai elektronai lengvai nutrūksta nuo atomų ir klaidžiodami tarp jų sudaro „elektronų ruką“. Esant tokiam elektronų rūkui susidaro elektrostatinis ryšys tarp metalo atomų, kuris vadinamas metaline jungtimi. Kristalinė gardelė: visi metalai turi kristalinė sandarą (jų atomai išsidėstę tvarkingai). Amorfinės medžiagos – atomai išsidėstę netvarkingai. Mažiausias taisyklingas atomų derinys erdvėje pasikartojantis kristalinėje medžiagoje bet kokia kryptimi, vadinamas elementariąja kristaline gardele. Metaluose dažniausiai pasitaiko 3 tipų elementariosios gardelės. Kubinė centruoto tūrio(Fe, Cr), kubinė šonuose centruota gardelė( Fe aukstoje temperatūroje), heksagonalinė gardelė(H). Atstumai tarp atomų vadinami gardelės parametrais. Atskirų elementariųjų dalelių nėra. Taisyklingas elementariųju gardelių derinys erdvėje vadinamas kristaline gardele. Atomų skaičius tenkantis vienai elementariajai gardelei vadinamas gardelės tankiu. Kadangi įvairiomis kryptimis kristalinėse gardelėse yra nevienodas atomų skaičius, todėl ir gardelių savybės įvairiomis kryptimis yra nevienodos. Tai vadinasi anizotropija. Metalai susideda iš daug įvairiomis kryptimis orientuotų gardelių. Todėl metalų savybės įvairiomis kryptimis susivienodina.
2.Kristalinės sandaros defektai.Tobulų kristalinių gardelių pasitaiko tik labai mažuose tūriuose. Stingstant metalui arba jį deformuojant taisyklinga sandara iškraipoma ir atsiranda kristalinės sandaros defektai. Atsižvelgiant i defektų matmenis jie yra skirstomi į 4 grupes: taškiniai, linijiniai, paviršiniai, mikrotūriniai. Taškiniai defektai: vakansijos, įsiterpę atomai, priemaišiniai atomai. Vakansijos – būsena, kai gardelės mazge nėra atomo ir dėl to kristalinė gardelė iškraipoma. Vakansijos ir įsiterpusio atomo pora vadinama Frenkelio defektu. Taškiniai defektai daro įtaką tik fizikinėms savybėms. Linijiniai defektai vadinami dislokacijomis. Dėl dislokacijų, esančių metale, metalų stiprumas nuo 100 iki 1000 kartų mažesnis už teorinį stiprumą. Kraštinė dislokacija susidaro tuomet, kai tarp atomų plokštumų yra įsiterpusios dalinės plokštumos kraštas. Esant įtempimui Q dislokacija pasistumia ir metalas lengviau deformuojasi. Paviršiniai defektai. Veikiamos įtempimo lauko dislokacijos išsidėsto sienelėmis vienos kitų atžvilgiu ir susidaro...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5661 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (5661 ž.)
Darbo duomenys
  • Medžiagotyros konspektas
  • 2 psl., (5661 ž.)
  • Word failas 115 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt