5. Nukleoninė – kai t=1010 K ir didelis slėgis, kai nelieka tarpų tarp nukleonų. Tokie kaip tarp protonų ir neutronų branduolyje. Tokios sąlygos susidaro sprogstant atominei bombai.
6. Mezoninė-hiperononė - kai t=1012 K ir didelis slėgis. Tada susidaro mezonai ir hiperonai.
Dielektrikai
Dielektrinė medžiaga, trumpiau - dielektrikas, tai pakankamai didelės lyginamosios varžos medžiaga, kurios būdingiausia savybė yra gebėjimas poliarizuotis elektriniame lauke. Dažniausiai ši savybė kiekybiškai charakterizuojama santykinės dielektrinės skvarbos dydžiu. Technikoje dielektrikai naudojami labai plačiai, pvz., energijos kaupimui elektriniuose kondensatoriuose, bangolaidžiuose, antenose ir t.t. Jiems priklauso kietos, skystos ir dujinės medž. Dielektrikai pagal struktūra skirstomi į:
Pasyvūs: polimerai, pluoštinės medž., sluoksniniai plastikai, monokristalai, stiklai, sitalai, keramikos
Aktyvūs: segneto elektrikai, jezo elektrikai, piro elektrikai, skystieji kristalai
Puslaidininkai
Medžiagos, kurių elektrinis laidumas normaliomis sąlygomis yra didesnis nei dielektrikų, bet mažesnis nei laidininkų, priskiriamos puslaidininkių klasei. Zoninės teorijos požiūriu puslaidininkinių medžiagų draustinės juostos plotis yra 0,1-3 eV. Puslaidininkų elektrinis laidumas priklauso nuo išorinio energetinio poveikio (šviesos, elektrinio ir magnetinio laukų, temperatūros ir kt.). Jiems priklauso tik kietos medž. Jie skirstomi pagal krūvio nešėjus į:
P tipo, kur pagrindiniai krūvio nešėjai yra skylės
N tipo, kur pagrindiniai krūvio nešėjai yra elektronai
Pagal cheminę sudėtį skirstomi: elementarūs, cheminiai junginiai (dvikomponenčiai, daugiakomponenčiai), daugiafaziai puslaidininkai. Puslaidininkiai gali būti neorganiniai ir organiniai. Pagal struktūrą skiriami kristaliniai ir amorfiniai puslaidininkiai.
Laidininkai
Laidininkai dažniausiai skirstomi pagal jų panaudojimą. Didžiausią grupę sudaro medžiagos laidų gamybai (aukšto laidumo laidininkai). Jie skirstomi į klasikines, kriogenines ir superlaidžias medžiagas. Ypatingą grupę sudaro medžiagos, kurios naudojamos reostatų ir vielinių rezistorių gamyboje. Jos vadinamos aukštos elektrinės varžos laidininkais. Kiti laidininkai priskiriami prie specialių medžiagų grupės ir skirstomi pagal panaudojimo sritis: vakuuminės technikos medžiagos, medžiagos kontaktams, medžiagos bimetalinėms plokštelėms ir kt. Tai skystos ir kietos medž. Skirstomos į: metalai ir jų lydiniai, anglies modifikacijos, laidūs polimerai.
Šiluminės medžiagų savybės
1. Medžiagos lydymosi temperatūra – tai dydis, kuriuo charakterizuojamos visos kristalinės medžiagos, nes tik joms ji būdinga. Amorfinėms medž. būdinga minkštėjimo temperatūra.
2....
Šį darbą sudaro 2398 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!