Šperos

Medžiagotyros apibrėžimai

10   (1 atsiliepimai)
Medžiagotyros apibrėžimai 1 puslapis
Medžiagotyros apibrėžimai 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Materija, laikas ir erdvė - materialaus pasaulio sandaros pagrindiniai elementai. Gamtoje egzistuoja daug fizikinių kūnų. Materija - tai visa tai kas egzistuoja gamtoje ir gali būti nustatyta pojūčiais ir prietaisais.Svarbi materijos savybė - jos judėjimas erdvėje ir laike. Judėjimas tai pats svarbiausias materijos atributas. Nėra nejudamos ir nekintančios materijos, kaip nėra judėjimo be materijos.
4) atsiradimas ir išnykimas.
Mus supantis pasaulis susideda iš amžinai judančios ir besikeičiančios materijos. Šiuo atveju: dalys – medžiagos ir energijos.
Medžiaga – tai materijos rūšis atitinkamose sąlygose pasižyminti pastoviomis fizikinėmis savybėmis (tankis, stiprumas, spalva, lydimasis).
Gamtoje objektyviai egzistuoja tai, kas gali būti nustatyta pojūčiais ir prietaisais.
Medžiagotyros tiriamos materijos formos būdingos visoms sudėtinėms materijos judėjimo formoms (šiluminė, elektroninė, cheminė, biologinė).
Vykstantys reiškiniai tiriami įvairiais būdais:
1) natūraliai vykstančių reiškinių stebėjimas,
2) eksperimentas, t.y. tam tikro reiškinio gavimas ar atkartojimas laboratorijoje.
Eksperimentas – tai mūsų patirties šaltinis. Čia atsižvelgiama į visus poveikius sistemai.
Remiantis stebėjimu tam tikroje srityje ar eksperimentais sukauptais faktais, neabejotinais dėsningumais patvirtinamos hipotezės.
Hipotezės – tai teiginiai, kuriuos reikia įrodyti. Stebėjimo ar eksperimento patvirtinta hipotezė tampa dėsniu arba teorija.
Dėsnis – tai vidinis esminis reiškinių sąryšis.
3. Medžiagų struktūra
a) Submikrostruktūra, b)mikrostruktūra, c)mezostruktūra, d)makrostruktūra, e)megastruktūra.
Submikrostruktūra-tai medžiagos,atomų,jonų ir molekulių sandara ir ryšys tarp jų (10-9m). mikrostruktūra –tai medžiagų, makromolekulių, kristalų, fazių kontaktinio sluoksnio, mikro porų sandara ir ryšys tarp jų. (10-9 iki 10-7). mezostruktūra –tai medžiagų,sudarančių grūdelių jų kontaktinio sluoksnio mezo porų sandara ir ryšys tarp jų. makrostruktūra-tai smėlio frakcijų grūdelių pastų tarpsluoksnio ir porų sandara. megastruktūra-tai betono skiedinių ir kitų medžiagų, kurių dalelės didesnės 5*10-3 m, sandara.
4. Medžiagų būsenos
Analizuojant medžiagų sandarą, tiriamos atomų, molekulių savybės ir jų ryšiai. Medžiagą galima apibūdinti pagal būseną: 1)dujinė 2)skysta 3)kieta . Į šiuos būvius tam tikra tvarka gali pereiti visos medžiagos. Tai išimtinai priklauso tik nuo jų įkaitinimo laipsnio. Priklausomai nuo slėgio ir temperatūros dauguma medžiagų yra skirtingose agregatinėse būsen.:skystoji,kietoji,dujinė. Pradiniam naudojimui skirstomos: a)izotopinės, b)anizotropinės, c)dujinės, d)skystos, e)kvazikristalinės struktūros skysčiai.
Dujinė- tai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3346 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (3346 ž.)
Darbo duomenys
  • Medžiagotyros špera
  • 2 psl., (3346 ž.)
  • Word failas 114 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt