Konspektai

Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui

9.0   (3 atsiliepimai)
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 1 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 2 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 3 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 4 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 5 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 6 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 7 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 8 puslapis
Išsami medžiagotyros medžiaga egzaminui 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Laidumas-tai medžiagų geba praleisti orą, dujas, garus, skysčius ir panašiai. Ši savybė svarbi gaminiams, nes jie turi lengvai praleisti prakaitą, tačiau tekstilės medžiagos gali būti naudojamos ne tik ten, kur jos turi praleisti orą, vandenį, bet juos turi ir sulaikyti. Atvirkštinė laidumo savybė- nelaidumas.
V-pro medžiaga praėjusio oro kiekis-tūris, S-medžiagos paviršiaus plotas, t- laikas, per kurį praėjo oro kiekis V.
Oro laidumo koeficientas priklauso nuo slėgių skirtumų: kuo jis didesnis, tuo didesnis laidumo orui koeficientas, todėl įvairių medžiagų laidumas orui gali būti lyginamas, tik esant vienodam slėgių skirtumui. Dažniausiai slėgių skirtumas būna 50 Pa. Laidumas orui taip pat priklauso ir nuo medžiagos akytumo ir storio. Didėjant akytumui ir mažėjant storiui, laidumas orui didėja. Didėjant medžiagų storiui ir jų tūrio masei, laidumas orui mažėja, todėl, kad medžiagose mažėja akučių skaičius ir jų matmenys. Praeinat orui pro medžiagą, dalis energijos sunaudojama trinčiai tarp oro ir medžiagos nugalėti, o dalis- inercinių išorinės aplinkos jėgų įveikimui. Todėl medžiagų laidumui orui turi įtakos netik jų akytumas, akučių skaičius medžiagos struktūroje, bet ir akučių dydis. Kuo didesnės akutės, tuo mažiau energijos sunaudojama trinčiai tarp oro ir medžiagos įveikti ir tuo pačiu būda didesnis oro judėjimo pro medžiagą greitis.
Mažiausiu laidumu orui, esant įvarioms sąlygoms, pasižymi Drobinio pynimo audiniai, kadangi šio pynimo perdangos yra pačios trumpiausios ir jos turi didžiausią tūrio užpildymo rodiklį. Didėjant perdangų ilgiui, laidumas orui didėja.
Vilnoniams audiniams laidumas orui padidėja maždaug du kartus, kai perdangų skaičius padidėja du kartus. Medžiagos, pagamintos iš plonų, stipriai susuktų siūlų, dažniausiai būna akytesnės, plonos, todėl jos yra laidesnės orui negu pūkuotos medžiagos arba medžiagos, pagamintos iš puresnių siūlų. Laidumas orui priklauso ir nuo medžiagų drėgnumo. Didėjant medžiagų drėgnumui, laidumas orui mažėja. Šiuo atveju, laidumo orui mažėjimas susijęs su pluošto brinkimu. Brinkstant pluoštams, mažėja medžiagoje esančių akučių dydis. Tai padidina aerodinaminį medžiagų pasipriešinimą ir sumažina laidumo orui koeficientą.
Padidėjus aplinkos santykinei drėgmei iki...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5098 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (5098 ž.)
Darbo duomenys
  • Medžiagotyros konspektas
  • 9 psl., (5098 ž.)
  • Word failas 290 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt