Olga Venislovienė
Tikrino -
doc. V. Pobrein
Šiauliai 2006
Data: 2006 12 05
Tema: Garsas ir raidė ė. Rašytinės raidės ė ir skiemenukų lė, ėl rašymas.
Tikslai:
1. Prisiminti mažąją rašytinę raidelę ė.
2. Mokyti skirti rašytinę raidę ė nuo spausdintinės ė.
3. Skirti garsiuką [ė] žodyje.
4. Mokyti rašyti skiemenukus ėl, lė.
Priemonės: vadovėlis (psl. 34 psl), žaislas lėlė.
Metodai: aiškinimas, savarankiškas darbas, demonstravimas-stebėjimas, lyginimas.
Tipas: mišrus.
Pamokos eiga
I. Organizacinė dalis.
1. Vaikų ir klasės parengimas pamokai, mokymo priemonių patikrinimas.
2. Psichologinis vaikų nuteikimas pamokai.
II. Praeitos medžiagos kartojimas.
1. Garsiuko [ė] ir rašytinės mažosios raidelės ė kartojimas.
• Paimama lėlė ir kalusiama vaikų:
- Kas čia tokia yra? (lėlė)
• Žodis „lėlė“ užrašomas lentoje. Visi garsiai perskaito žodį. Mokytoja klausia:
- Koks pirmas šio žodžio garsiukas? ( [l] )
- Koks antras žodžio garsiukas? ( [ė] )
- Koks trečias garsiukas? ( [l] )
- Koks paskutinis garsiukas? ( [ė] )
- Kiek skiemenukų turi žodis“ lėlė“? (du skiemenukus)
- Kokius skiemenukus turi šis žodis? (lė, lė)
2. Rašytinės mažosios raidelės ė kartojimas.
• Mokytoja klausia vaikų:
- Ar atsimenate kas nors, kaip rašoma rašytinė raidelė ė?
• Vienas vaikas pakviečiamas prie lentos parašyti raidelę ė.
III. Darbas su vadovėliu.
Visi atsiverčia vadovėlį (34 psl.).
• Vaikams rodomos raidės, jie turi pasakyti kokia tai raidė, ar tai rašytinė, ar spausdintinė raidė, ar mažoji, ar didžioji.
• Lyginamos rašytinės ir spausdintinės raidelės.
• Vaikai bando skaityti skiemenukus.
IV. Padagoginė pertraukėlė.
„ Mes ištiesim rankeles
Ir pasieksim žvaigždeles.
Ir mėnulį, ir saulelę
Mes visi pasiekti galim“.
Vaikai atsistoja ir stiebiasi po truputį į viršų, iškelia rankas ir stiebiasi tol, kol galiausiai pasiekia žvaigždeles, saulelę, mėnulį.
V. Savarankiškas darbas.
1. Vaikam į sąsivinius parašoma raidelė ė. Vaikai turi pabaigti eilutes.
2. Vaikams į sąsiuvinius parašomi skiemenukai lė, ėl. Vaikai turi pabaigti eilutes.
VI. Pamokos apibendrinimas.
Klausiama:
- kokią raidelę šiandien mokėmės?
- kokius skiemenukus mokėmės rašyti?
VII. Pamokos užbaigimas.
• Vaikai įvertinami - jiems į sąsiuvinius įklijuojami lipdukai.
• Skelbiama pamokos pabaiga. Vaikai paleidžiami į pertrauką.
Data: 2006 12 05
Tema: mažosios raidelės ė įtvirtinimas. Didžiosios raidelės Ė mokymas.
Tikslai:
1. Prisiminti mažąją rašytinę raidelę ė.
2. Supažindinti...
Šį darbą sudaro 3729 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!