Konspektai

Komunikacija kaip vadybos priemonė. Organizacijos kultūros ir multikultūros vieta dabarties organizacijos veikloje

9.6   (3 atsiliepimai)
Komunikacija kaip vadybos priemonė. Organizacijos kultūros ir multikultūros vieta dabarties organizacijos veikloje 1 puslapis
Komunikacija kaip vadybos priemonė. Organizacijos kultūros ir multikultūros vieta dabarties organizacijos veikloje 2 puslapis
Komunikacija kaip vadybos priemonė. Organizacijos kultūros ir multikultūros vieta dabarties organizacijos veikloje 3 puslapis
Komunikacija kaip vadybos priemonė. Organizacijos kultūros ir multikultūros vieta dabarties organizacijos veikloje 4 puslapis
Komunikacija kaip vadybos priemonė. Organizacijos kultūros ir multikultūros vieta dabarties organizacijos veikloje 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Komunikacija – žmonių ryšys, bendravimas. Bendraujant atsiranda aktyvi informacija, kuri reikalinga žmonių ryšiams palaikyti. Tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu arba žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus.
Komunikacija gali būti verbalinė ir neverbalinė. Verbalinė - vyksta tada, kai komunikuojama kalbos simboliais žodžiu ir raštu. Neverbalinė – informacijos perdavimas vaizdais – gestais, mimika, tam tikrais įvaizdžiais.
Efektyvi komunikacija yra dvipusė komunikacija, t.y. dvipusis procesas, turintis grįžtamąjį ryšį. Viena iš pagrindinių efektyvios komunikacijos sąlygų – mokėjimas klausytis ir teisingai pateikti savo mintis.
Formalios komunikacijos santykiai yra realizuojami komunikacijų tinkle, kurį lemia formali organizacijos struktūra. Formalus (oficialus) organizacinis bendravimas – tai finansinė apskaita, memorandumai, politika ir tt.
Paprastai komunikacijos vyksta horizontaliai – informacija perduodama ir priimama tame pačiame hierarchiniame lygyje, bei vertikaliai – tarp skirtingų hierarchinių lygių.
Vertikaliai informacija komunikuojama dvejopai:
• Informacija perduodama iš vadovų pavaldiniams – „komunikacija žemyn“;
• Informacija perduodama iš pavaldinių vadovams – „komunikacija aukštyn“.
Organizacijos bendravimas gali būti neformalus (neoficialus).
Neformalus organizacijos bendravimas vyksta organizacijos viduje neoficialiai. Neformaliame bendravime akcentuojami žmonės ir jų asmeniniai santykiai.
Daugiausia kitiems organizacijos nariams būtinos informacijos sukuria vadovas. Pagal savo padėtį organizacijoje pats vadovas yra vienas iš svarbiausių komunikacijos centrų organizacijoje.
Vadybos teorija dar pateikia šiuos komunikacijos principus:
Išbaigtumas, glaustumas, adresuotumės, konkretumas; aiškumas, tikslumas, padorumas.
Nagrinėjant technišką komunikacijos proceso pusę, skiriamos šios informacinės technologijos: asmeninis pokalbis, pokalbis telefonu, elektroninis paštas, laiškas, tarnybinis pranešimas (raštu) ir suvestinė (ataskaita).
Vidinė komunikacija
Vidiniai komunikacijai realizuoti gali būti naudojamos įvairios komunikacijos priemonės:
1. Vidiniai informaciniai leidiniai
2. Skelbimų lentos
3. Vizualinės prezentacijos
4. Darbuotojų susirinkimai
5. Darbuotojų mokymo programos
6. Renginiai neformalioje aplinkoje.
Išorinė komunikacija
Kuo didesnė organizacija, tuo plačiau ji susijusi su išorine aplinka. Planinga veikla ryšių su visuomene srityje leidžia išlaikyti palankų organizacijos įvaizdį. Priklausomai nuo esamos situacijos bei organizacijos tikslų, išorinėje komunikacijoje gali būti panaudojama visa eilė komunikacijos priemonių. Valdžios institucijos, strateginiai klientai ir verslo partneriai, savivaldos organai, šakinės asociacijos ir net šalia organizacijos įsikūrę gyventojai. Išorės komunikacijos metodai ir priemonės:
1. Susitikimai su...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 896 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (896 ž.)
Darbo duomenys
  • Vadybos konspektas
  • 5 psl., (896 ž.)
  • Word failas 44 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt