Konspektai

Informacijos ir komunikacijos istorija

9.2   (2 atsiliepimai)
Informacijos ir komunikacijos istorija 1 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 2 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 3 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 4 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 5 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 6 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 7 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 8 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 9 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 10 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 11 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 12 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 13 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 14 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 15 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 16 puslapis
Informacijos ir komunikacijos istorija 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Raštas ir jo raidos pakopos. Primityvus žmg visą savo gyvenimo patyrimą saugodavo atmintyje arba perduodavo jį žodžiu. Plečiantis žmg žinioms apie pasaulį, toks žinių perdavimas pasidarė nebepakankamas. Vis didesnę reikšmę įgavo raštas, dvi pagrindinės jo funkcijos – komunikatyvioji ( bendravimo, žinių perdavimo) ir mnemotechninė (įsiminimo).
Pirmuosius žingsnius į rašto sukūrimą žmg žengė prieš 20-30 tūkst. metų. Pirmykštėse žmonių visuomenėse buvo daugybė primityvių „rašto“ tipų sistemų. Žinioms perduoti pirmykščiai žmonės vartojo įvairius daiktus, simbolizuojančius tam tikras sąvokas arba net mintis. Tai vadinamasis daiktaraštis. Pvz., norėdama paskelbti karą, viena gentis siųsdavo kitai genčiai strėlę arba kardą. Pirmykštėse tautose buvo paplitęs ir vadinamasis mazgaraštis. Pietų Amerikos senos kultūros indėnai – inkai pritaikė kipų raštą. Prie pagrindinės storesnės virvutės tam tikra tvarka jie pritvirtindavo plonesnes įvairių spalvų virveles, siūlelius, skudurėlius. Giminingas kipu raštui yra vampum raštas. Čia t.p. taikomas spalvų derinimo principas. Vampumai – tai juostos, sumegztos iš virvučių su suvertomis ant jų dailiai poliruotomis kriauklėmis. Pirmykščių tautų buvo naudojamas ir lazdoraštis žinioms perduoti. Primityviausias lazdoraščio tipas yra kelrodės lazdelės.
Mūsų dabartinė rašto sistema išsivystė iš piktografinio rašto, vaizdaraščio. Pirmykštis žmg. piešdavo vaizdus ir raižydavo juos aštriu daiktu akmenyje arba ant kaulo. T. p. naudodavo ir įvairiems kitiems tikslams: užrašams antkapiuose, nuosavybės ženklams, t.t. Pirmykščiame vaizdaraštyje tikrovė buvo atkuriama ištisais paveikslais. Vėliau atskiri žodžiai pradėti vaizduoti tam tikrais ženklais – piktogramomis. Atskiros piktogramos išdėstomos pagal nuoseklų, logišką mąstymą. Tai pagrindinis struktūrinis pakitimas, dėl kurio vaizdaraštis pereina į logografinį raštą. Piktogramos tampa sutartiniais ženklais, grafiniais simboliais, logogramomis.
3500-3000 m. pr. m. e. atsirado pirmos logografinio rašto sistemos. Jam priklauso egiptiečių hieroglifai, Šumero civilizacijos žmonių sukurtas dantiraštis, kinų hieroglifai, nebeegzistuojantys indėnų majų ir actekų raštai. Pirmą alfabetinio rašto sistemą sukūrė finikiečiai, tai jau buvo ne logografinis raštas, o grynai fonetinis. Finikiečių rašto sistemą sudaro 22 fonetiniai ženklai, joje nėra balsių, tik pusbalsės ir priebalsės.
2.RAŠTAS IR KNYGA SENOVĖS EGIPTE Senovės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 9593 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (9593 ž.)
Darbo duomenys
  • Komunikacijos konspektas
  • 17 psl., (9593 ž.)
  • Word failas 210 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt