Daiktaraštis. Pvz., norėdama paskelbti karą, viena gentis siųsdavo kitai genčiai strėlę arba kardą.
Lazdoraštis. Buvo plačiai naudojamas žinioms perduoti ir kaip mnemotechninė priemonė pirmykščių tautų. Primityviausias lazdoraščio tipas yra kelrodės lazdelės, kurios ne tik nurodydavo kelią, bet ir informuodavo „skaitytoją“ apie jo ilgumą bei pavojus.
Operuoja ne raidėmis, iš kurių sudaromi žodžiai, o piktogramomis, vaizdais, piešiniais, kurie grafiškai vaizduoja ne kokį nors atskirą garsą arba skiemenį, o konkretų daiktą arba reiškinį, šių daiktų, reiškinių arba minčių kompleksą, ištisą gyvenimo situaciją.vaizdaraštis nereikalauja iš skaitytojo ypatingo raštingumo.jis plačiai naudojamas ikimokyklinio amžiaus vaikų literatūroje, karikatūrose „be žodžių“, prekių reklamose, parduotuvių iškabose, kelių ženkluose ir t.t. Vaizdaraštį naudodavo: užrašams antkapiuose / nuosavybės ženklams / tatuiruotės piešiniams ir t.t.
Trūkumai:_primityvus konkretumas neleido perteikti sudėtingesnio turinio._nebuvo nustatytų ir visiems privalomų vaizdavimo normų, jų atsirado labai daug ir įvairių, tai darė didelę painiavą.
Nuo piktogramos logograma skiriasi tuo, kad jai nebūtinas vaizdingumas, išorinis panašumas į tą daiktą, kurį ji simbolizuoja. Mūsų laikais logografinis raštas dar plačiai naudojamas, ir ne vien Kinijoje (hieroglifai), kur jis iki šiol tebėra pagrindinė rašto sistema, bet viso pasaulio tautų, kurios šalia savo alfabetų vartoja rašyboje ir šimtus įvairiausių logogramų. Didžiausias logogramos privalumas yra jos trumpumas.
Logografinis raštas. Jo lopšys senovės Rytuose – Egipte, Mesopotamijoje, Šumere, - valstybėse, susikūrusiose 3500 – 3000 m. pr. m. e. kiek vėliau (apie 2000 m. pr. m. e.) visiškai nepriklausomai nuo senovės Rytų rašmenų susiformavo kinų hieroglifų raštas. Dar vėliau, taip pat be jokios įtakos iš šalies, Vidurio Amerikoje ir Meksikoje atsirado majų ir actekų rašmenys.
Dantiraštis,hieroglifai, kinų hieroglifai. Nuo mūsų fonetinio rašto raidžių logogramos skiriasi tuo, kad jos paprastai neatkuria fonetinės, garsinės žodžio sudėties, o tik jo prasminę, sementinę pusę.
d) Fonetinis (skiemeninis) raštas
Fonetinis raštas – tai ženklai, kurie žymi garsą. Pirmojo pasaulyje abėcėlinio rašto autoriai buvo finikiečiai, kurie apie 1000m. pr. Kr. sukūrė 22 raidžių abėcėlę. Jomis buvo užrašoma 20 priebalsių ir...
Šį darbą sudaro 15097 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!