Psichoterapijos dalykas yra profesinis ir mokslinis išbandymas, psichologiniais būdais paveikti sutrikusį individą, siekiant pašalinti arba sumažinti šį sutrikimą. Psichoterapija yra sąmoninga, kryptinga veikla nuo jos pradžios iki jos pabaigos, tuo ji skiriasi nuo kitų bendražmogiškų santykių, kurie gali atsitiktinai paveikti sutrikusią asmenybę.
Kreipdamasis pagalbos klientas nori sumažinti arba pašalinti nepakeliamus jam simptomus, tačiau pats to nesuvokdamas jis iš tikrųjų nenori, kad jo esamą psichikos pusiausvyra būtų sutrikdyta, todėl ir priešinasi tam. Vienas esminių psichoterapijos užduočių yra priešinimosi suvokimas ir tinkamos psichoterapijos būdų taikymas.
Psichoterapija - tai gydymo metodai, kuriais remdamiesi galime suvokti savo jausmus, mintis ir elgesio motyvus, trukdančius gerai jaustis, bei juos pakeisti.
Psichoterapija (gr. psychotherapía - sielos gydymas) yra psichinių, emocinių ir psichosomatinių sutrikimų bei ligų gydymas psichologinių metodų visuma, taikant verbalinę ir neverbalinę komunikaciją.
Psichoterapija - psichikos gydymas kompleksiniu poveikiu. Gydomi visi psichiniai žmogaus procesai ypač emocijos, mąstymas, savimonė. Psichoterapijoje naudojamos specialios technikos ir metodai.
Psichoterapijos poliuje siekiama giliau analizuoti problemas, orientuotis į pasąmonę, struktūriškai pertvarkyti asmenybę.
Psichoterapija yra būtent toji sritis, kurioje pakankamai autentiškai ir realiai galima kalbėti apie save. Iš arti ir per pakankamą atstumą galima pamatyti netobulumo kilmę, labiau įsigilinti į tai, kas trukdo ir kas padeda, kokios priežastys ir kokios pasekmės. Kaip matome, neužtenka psichoterapiją suprasti kaip gydymą. Psichoterapijos procesas ir jos rezultatas susijęs ir su mokymusi, išmokimu, problemų sprendimu, universalių ir bendražmogiškų klausimų kėlimu bei atsakymų ieškojimu. Vadinasi, psichoterapijos funkcijos neapsiriboja ligonio pasveikimu ar sveikimu, psichoterapija apima pilnesnę, totalesnę realizaciją, ir realizacijos būdus. Skiriama individuali ir grupinė psichoterapija. Psichoterapijos sėkmę lemia psichoterapeuto ir kliento psichoterapinis kontaktas, pagrįstas abipusia pagarba, pasitikėjimu, draugišku bendravimu.
Etika
Psichoterapija - stiprus ir įtakingas poveikio metodas žmogaus asmenybei, jos vystymuisi, psichinei paciento būsenai, todėl psichoterapijoje, kaip ir taikant visus gydymo metodus, yra būtina laikytis profesinės etikos taisyklių. Visose šalyse, kuriose taikoma psichoterapija, yra sukuriami psichoterapeuto profesinę veiklą apibrėžiantys profesinės etikos kodeksai. Lietuvos psichoterapijos draugija yra taip...
Šį darbą sudaro 2400 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!