Sepsio forma, kai kraujyje randamas gyvybingas infekcijos sukėlėjas, vadinama septicemija. Kitas septicemijos apibrėžimas - nemetastazuojantis sepsis: mikrobai nuolat patenka iš pirminio židinio į kraujotaką, ten cirkuliuoja, dauginasi, bet už kraujo ribų neišeina.
Inkubacinio periodo ir cikliškumo, būdingo infekcinėms ligoms, nėra. Vyrauja intoksikacijos simptomai. Ligonis būna vangus, sumažėja apetitas, karščiuoja, gali pykinti, vemti, pakisti psichika ir emocijos. Ligoniui sutrinka kraujotaka – oda tampa blyški su pilkšvu atspalviu, atsiranda kraujosruvų, dusulys, padažnėja širdies susitraukimai ir kvėpavimas. Organus ir audinius veikia mikrobų toksinai, pasikeitę organizmo procesai bei besiformuojantys infekcijos židiniai, todėl atsiranda funkcijų pažeidimo požymių.
Kraujas yra labai specializuotas audinys, ir kaip skystis jis neturi formos, todėl prisitaiko prie kraujagyslinio medžio ribų. Cirkuliuodamas kraujas nuneša čia patekusius mikroorganizmus iš vienos kūno vietos i kitą. Tai gali būti naudinga arba sukelti žalos. Mikroorganizmai iš kraujo plinta greičiau negu iš kitų organų. Kraujo srovė gali nunešti opsonizuotas bakterijas į blužnį, kepenis, kaulų čiulpus, kur kraujo srovė, sinusoidinėse šių organų strūktūruose sąligiškai sulėtėja. Čia esančios retikuloendotelinės ląstelės gali pašalinti didelius kiekius opsonizuotų bakterijų iš cirkuliacinės sitemos.
Iš mikrobo pozicijų kraujo srovė yra reliatyviai nepalanki kūno vieta. Kraujyje yra gerai išreikšti gynybiniai mechanizmai nes kraujas turi galingą antimikrobinę sistemą, įskaitant leukocitus, imunoglobulinus bei komplementą. Komplementas ir inunoglobulinai gali veikti kraujo srovėje, prisijunkdami prie cirkuliuojančių bakterijų. Ląstelinė ginyba, tokia kaip neutrofilai, yra efektyvi tik kai kraujo srovė juos pristato į tinkamą vietą kitame (ne kraujo) audinyje.
• Pakankamo kiekio bakterijų, kurios nugalėtų kraujo gynybinius mechanizmus.
• Invazinių mikroorganizmų išgyvenimo ir adaptacijos kraujyje
Dažniausiai septicemijas sukelia gramneigiami mikroorganizmai ir tai yra labai didelė klinikinė problema. Buvo pastebėta kad vien tik Junktinėse amerikos valstijuose per metus užregistruojama apie 500000 septicemijų atvejų kurių mirtingumas yra nuo 20% iki 50%. Trečdalis šių atvejų komplikuojasi sepsinių šoku arba diseminuotos intravaskulinės koaguliacijos sindromu. Lietuvoje mirtingumas nuo septicemijų pateikiamas pirmoje lentelėje.
Mirties priežastys
(TLK-10)
Kodai
Iš viso
Amžiaus grupės
0-14
15-44
45-64
65+
Než.
Iš viso
44813
374
3842
10927
29670
-
septicemija
A40-A41
78
-
10
29
39
-
1 lentelė. 2006 m. Mirtingumo rodikliai.
Šiuo metu...
Šį darbą sudaro 1652 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!