Priklausomai nuo gaminių apdirbimo metodų įmonėse sukuriami atitinkami padaliniai. Kiekvieną įmonę sudaro skyriai, ūkiai ir kiti gamybiniai padaliniai, valdymo organai ir įmonės bei darbuotojų aptarnavimo tarnybos. Tiksli jų klasifikacija ir jų tarpusavio ryšių nustatymas leidžia pagrįstai organizuoti gamybos eigą ir racionaliai suformuoti įmonės struktūrą. Įmonėje yra suformuojama bendroji arba organizacinė valdymo ir gamybinė struktūros.
Įmonės organizacinę valdymo struktūrą suprantame kaip visumą įmonės vidinių padalinių bei darbo grupių, užtikrinančią procesų efektyvų išdėstymą bei vyksmą laike ir erdvėje bei įmonės tikslų įgyvendinimą arba įmonės organizacinė valdymo struktūra – tai rėmai, kuriuos vadovai sukuria, kad paskirstytų ir koordinuotų organizacijos narių darbą.
• gamybinių padalinių santykis pagal užimtų darbuotojų skaičių, įrengimų vertę, užimamą plotą ir teritorinį išsidėstymą (1 pav.).
Gamybinė įmonės struktūra ir jos organizavimo principai priklauso nuo daugelio veiksnių: gamybos apimties, gamybos tipo, gaminamos produkcijos pobūdžio ir nomenklatūros, įmonės specializavimo lygio.
Elementarūs įmonės gamybinės struktūros vienetai yra atskiros darbo vietos. Sąvoka “darbo vieta” suprantama dvejopai.
Pirma, tai įmonės gamybinės struktūros pirminė grandis. Ji kaip ir kiti įmonės padaliniai yra darbo organizavimo pagal visas jo kryptis ir planavimo, apskaitos bei kontrolės objektas.
Antra, tai vieno ar kelių darbuotojų veiklos zona, aprūpina būtinomis priemonėmis gamybinei užduočiai (tarnybinėms pareigoms) atlikti. Darbuotojų darbo vietos įrengtos tam tikroms operacijoms atlikti.
Įmonėse darbo procesai labai įvairūs. Darbo vietos turi būti organizuojamos, atsižvelgiant į jose vykstančių darbo procesų specifiką. Todėl būtina darbo vietų planingo organizavimo sąlyga įmonėse yra jų klasifikavimas pagal tam tikrus darbo proceso požymius, nuo kurių priklauso darbo vietų įrengimas.
Svarbiausi darbo vietų klasifikavimo požymiai yra:
• dalinis gamybos procesas, į kurį įeina darbo vieta;
• specializacijos lygis;
• mechanizacijos lygis;
• darbuotojų dirbančių vienoje darbo vietoje, skaičius;
• vienoje darbo vietoje esančių pagrindinių įrengimų skaičius;
• darbo vietos pastovumas (2 pav.).
Pagal dalinį gamybos procesą, į kurį įeina darbo vieta, darbo vietas galima skirstyti į:
• pagrindinės gamybos;
• pagalbinės gamybos;
• aptarnavimo.
Pagal specializacijos lygį darbo vietas galima skirstyti į:
• universalias;
• specializuotas.
Universaliose darbo vietose atliekamos...
Šį darbą sudaro 15945 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!