''... Atėjęs į pasauli kūdikis nėra lyg tas baltas, grynas popieriaus lapas, į kurį gali rašyti, ką tik nori, jam nei kiek nesipriešinant, arba lyg tas šilto vaško gniužulas, iš kurio gali nulpdyti, kas tik tai į galvą ateis. Ne, kūdikis atsineša savotišką sielą su įvairiais palinkimais, paveldėtais nuo tėvų ir senelių, prosenelių savotiško būdo. Auklėtojas turi su tuo skaitytis; visiškai atmainyti vaiko atneštąją sielą ir būna niekas negali, bet pataisyti ir perdirbti gali“! Taip savo knygoje ,,Motina - auklėtoja'' rašė M. Pečkauskaitė (15).
Tėvai, atėjus į šį pasaulį kūdikiui, nuo pat pirmų jo gyvenimo dienų stengiasi duoti jam viską, kas geriausia. Tėvai nori, kad jų vaikai augtų gerose sąlygose (tiek ekonomine prasme, tiek ir socialine), bando įdiegti vaikui visas tas savybes, kurios jų manymų, būtinas tobulai asmenybei. Tėvai, kurie jaučia tėvų pareigas, dažnai vaikui stengiasi duoti tai, kas jam ne taip svarbu: visą dėmesį skirdami vaiko fiziniam augimui, kuo gerenių materialinių sąlygų sudarymui. Bet dažnai tokie tėvai nesuvokia, kad jie labai žaloja savo vaiko sveikatą, mažai su juo bendraudami, mažai jį glamonėdami ir t.t. Šitaip jie dažnai sukelia neigiamus vaiko jausmus: pyktį, baimę, neapykantą, pavydą ir kt. Tėvams visomis išgalėmis padeda vaikų darželis ir mokykla. Galima tik pasidžiaugti, kad sukurta tokia didelė ugdymo sistemų įvairovė.
Tėvai ir pedagogai gali rinktis. Tačiau šiandien tarp tų sistemų šalininkų esama ir nesutarimų, reiškiama prieštaringų minčių: tai, kas vienoje sistemoje laikoma vertybe, kitoje nevertinama. Tai verčia susimąstyti, ar vaikai iš tiesų ugdomi kokybiškai. Kiekviena sistema turi veiksnių, garantuojančių gerą ugdymo kokybę. Tačiau ugdymo kokybės sąvoka – kintanti.
Šiandien ugdymo kokybę reiškia kiti dalykai. Tai - ugdymo sistemos sukuriamas emocinis klimatas, gera vaiko savijauta, jo saugumo jausmas. Bandome aiškintis, ar šis ugdymo būdas atitinka vaiko amžiaus galimybes, ar vaikas gali laisvai žaisti, rinktis veiklą ar atsiliepiama į jo interesus, ar padedama atsiskleisti jo gabumams, ar sėkmingai ugdoma...
Šį darbą sudaro 5812 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!