Šiuolaikinėje ekonomikoje žymiai didėja žmogaus veiksnio svarba, telkiamas demėsys ties darbingumo didinimu. Labai akcentuojamas personalo vaidmuo naudojant kolektyvinio – grupinio darbo metodus, didinant motyvavimą, gerinant darbo kultūrą, nes tik tai leidžia plačiau naudotis technologijos, informacijos apdorojimo teikiamais privalumais. Viso to pasėkoje, darbo apmokėjimo organizavimas įgauna ypatingą svarbą, juolab, kad privačiame sektoriuje yra visos galimybės diegti įvairias darbo apmokėjimo formas. Darbo apmokėjimo vaidmuo svarbus ne tik motyvuojant darbuotojus dirbti efektyviai ir kokybiškai, bet ir palaikant teigiamą atmosferą darbo grupėse, skatinant sutelktam komandiniam darbui ir savitarpio pagalbai.
Darbo tikslas: išanalizuoti darbo užmokesčio apskaičiavimo ir atskaitymų tvarką Lietuvoje, įvertinti ypatumus.
Darbo uždaviniai: 1. Išanalizuoti darbo užmokestį įtakojančius veiksnius ir apmokėjimo sistemas. 2. Išnagrinėti darbo užmokesčio mokėjimą esant darbo tvarkos ir laiko pakitimams, darbuotojo ligos atveju, kasmetinių atostogų mokėjimą. 3. Išanalizuoti pagrindinius atskaitymus iš darbo užmokesčio ir apskaitą biudžetinėje įstaigoje.
Nagrinėdama literatūrą, pastebėjau, kad dauguma autorių aprašo darbo užmokesčio samprata, rūšys, įtakojančiu veiksnius, bet mažai demėsio skyriama darbo užmokesčio apskaičiavimo metodikai, konkretiems pavyzdžiams. Pavyzdžiui E.Bagdono ir E.Kazlauskienės knygoje “Biznio įvadas” gana plačiai aptariamos darbo apmokėjimo sistemos, bet labai mažai demėsio skyriama darbo užmokesčio atskaitymams. puslapyje aprašomas gyventojų pajamų mokestis, kas jį moką, koks yra NPD, INPD, bet vėl apskaičiavimo pavyzdžių mes čia nerasime. puslapyje labai mažai pateikta informacijos apie socialinio draudimo įmokų tarifus. Žmogus, nesusiduręs su darbo užmokesčio apskaičiavimu praktiškai negali rasti pavyzdžiu, apskaičiavimo metodikos, kad galėtų pats išnagrinėti darbo užmokesčio apskaičiavimą, įvairiausius atskaitymus iš jo.
Darbo užmokestis – tai piniginis atlygis už atliktą darbą, kuris numatomas darbo sutartyje. Darbo užmokestis apima pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius.
Darbo užmokestį tiesiogiai arba netiesiogiai įtakoja eilė išorinių ir vidinių veiksnių. Sąlyginai veiksnius galima išskirti į dvi grupes – išorinius ir vidinius.
Išoriniai veiksniai. Darbo rinkos sąlygos. Darbo rinka rodo kvalifikuotos darbo jėgos pasiūlos ir paklausos santykį. Kai pasiūla viršija paklausą, darbdaviai gali mokėti mažiau. Ir atvirkščiai, kai kvalifikuotos darbo jėgos...
Šį darbą sudaro 4597 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!