Darbo teisė glaudžiai susijusi su kitomis teisės šakomis. Kiekviena teisės šaka turi savo specifiką, paskirtį, teisinio reguliavimo dalyką, tačiau nėra atsiejama nuo kitų teisės šakų. Tai galioja ir darbo teisės šakai. Viename iš Darbo teisės šaltinių – Darbo kodekse – gausu Darbo teisės sąsajų su Civiline teise, Administracine teise, Baudžiamąja teise ir kitomis teisės kryptimis.
Šio darbo objektas: darbo teisė.
1. Apibrėžti teisės šakų sampratas.
2. Aptarti darbo teisės vietą teisės sistemoje.
3. Atskleisti darbo teisės santykį su kitomis teisės šakomis.
Šiame darbe bus bandoma rasti ir pakomentuoti Darbo kodekse esančius ryšius tarp darbo teisės ir civilinės teisės šakų. Sąsajų darbo teisėje su kitomis teisės šakomis yra ne tik Darbo kodekse, bet ir kituose Darbo teisės šaltiniuose: LR teisės aktuose, tarptautinėse sutartyse, bei kituose norminiuose aktuose. Taigi šiame darbe Darbo teisė bus lyginama ne tik su Civiline teise, tačiau ir su Administracine teise, Valstybės tarnybos teise, Socialinės apsaugos teise bei baudžiamąja teise.
Teisės sistemą sudaro privatinė ir viešoji teisė. Viešoji teisė reguliuoja: valstybės santvarką, jos ir jos institucijų veiklą, pilietinės visuomenės institucijas, savivaldos institucijas, teisinės sistemos pagrindus, teisėkūrą ir teisės sistemą, teisės taikymą, tarpvalstybinių santykių ir tarptautinių organizacijų principus, normas ir institucijas. Kita dalis yra mišri ir patenka į visas privatinės teisės šakas. Prie viešosios teisės priskirtinos tokios teisės šakos: konstitucinė, administracinė, finansų teisė, baudžiamasis procesas ir kt.
Viešoji teisė skirta tenkinti viešuosius interesus, jai būdinga vienašališkas teisės subjektų valios pasireiškimas, plati nuožiūros sritis, hierarchiniai subjektų santykiai ir atitinkama teisės aktų ir normų subordinacija, direktyvinių privalomųjų normų vyravimas, norminis orientacinis poveikis, tiesioginis sankcijų taikymas. Viešosios teisės normos yra imperatyvios ir yra įsakymų pobūdžio ne tik kai privalomos juridiniams ir fiziniams asmenims, kuriems būdingas tarnybinis pavaldumas, bet visiems teisinių santykių dalyviams. Imperatyvios normos plačiai taikomos konstitucinėje, administracinėje, finansų ir baudžiamojoje teisėje. Viešosios teisės šakose plačiai naudojamos normos, nustatančios valstybės įstaigų ir tarnautojų pareigas ir atsakomybę. Teisės šakose, kur...
Šį darbą sudaro 2335 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!