Darbo aktualumas. Lietuvai pereinant iš planinės komandinės į rinkos ekonomiką, įvairūs ekonominiai veiksniai ir resursai įgauna kitokią reikšmę. Žymiai didėja žmogaus veiksnio svarba, telkiamas dėmesys ties gamybos humanizavimu, darbingumo didinimu. Labai akcentuojamas personalo vaidmuo naudojant kolektyvinio-grupinio darbo metodus, didinant motyvavimą, gerinant darbo kultūrą, nes tik tai leidžia plačiau naudotis technologijos, informacijos apdorojimo teikiamais privalumais. Viso to pasėkoje, darbo apmokėjimo organizavimas įgauna ypatingą svarbą, juolab, kad privačiame sektoriuje yra visos galimybės diegti įvairias darbo apmokėjimo formas. Anksčiau egzistavusi centralizuota darbo apmokėjimo sistema dabar išlikusi tik biudžetinėse įstaigose. Darbo apmokėjimo vaidmuo svarbus ne tik motyvuojant darbuotojus dirbti efektyviai ir kokybiškai, bet ir palaikant teigiamą atmosferą darbo grupėse, skatinant sutelktam komandiniam darbui ir savitarpio pagalbai.
Darbo tikslas: išanalizuoti UAB „X” darbo apmokėjimo organizavimo principus.
1. Ištirti teorinius darbo apmokėjimo organizavimo principus.
2. Išanalizuoti UAB „X” naudojamą darbo užmokesčio sistemą, įvertinant jos naudą darbuotojams bei įmonei.
Darbo priemonės: mokslinės literatūros apžvalga, darbo užmokesčio dinamikos absoliutinių ir santykinių pokyčių analizė.
Darbo užmokestis visada buvo aktuali socialinė, teisinė ir ekonominė problema. XXI amžiuje keičiasi ekonominiai ir organizaciniai verslo ir atitinkamai darbo užmokesčio pagrindai. Darbo užmokestis orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo užmokestis, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes tam tikroje aplinkoje bei jo socialinį prestižą. Tai yra pagrindinis veiksnys, skatinantis kiekvienos įmonės personalą našiai ir pelningai dirbti. Kiekvienoje organizacijoje yra ypatingai svarbu, ar darbuotojai nori gerai ir sąžiningai dirbti. Todėl būtina kreipti dėmesį į tai, ar žmogus patenkintas savo darbu ir atlyginimu už jį.
Literatūroje atlyginimas apibrėžiamas kaip pagrindinis darbuotojo ir darbdavio santykių parametras. I. Bakanauskienė ir kt. (2003) atlyginimą apibrėžia kaip visumą, kurią sudaro pagrindinis atlyginimas bei darbuotojų naudos su nepiniginio atlyginimo pripažinimu ir motyvacija.
Stengiantis suprasti svarbią darbo užmokesčio reikšmę darbo santykių valdyme, reikia apibrėžti du atlyginimo tipus, kuriuos įmonė gali naudoti (Kessler, 2003; Pfeffer, 1998):
• Išorinis. Šis atlyginimas...
Šį darbą sudaro 4351 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!