Dalykas. Biologija
Pamokos tema. Grynos medžiagos ir mišinai.
Tikslas.Supažindinti mokinius kuo skiriasi grynos medžiagos nuo medžiagų mišinių ir išmokyti keletą būdų kaip iš medžiagų mišinių galima išskirstyti grynas medžiagas.
Ugdymo uždaviniai:
• Mokomieji: Pateikti žinių apie grynas medžiagas ir medžiagų mišinius ir buityje naudojamų mišinių išskirstymo būdus.
• Lavinamieji: Išmokyti trijų būdų kaip išskirstyti medžiagų mišinius į grynas medžiagas.
• Auklėjamieji: Formuoti suvokimą , jog gynų medžiagų aplinkoje esama nedaug ir kodėl naudinga išskirstyti medžiagų mišinius.
Ugdymosi uždaviniai:
• Žinos kuo skyriasi grynos medžiagos nuo medžiagų mišinių ir mišinių išskirstymo būdus.
• Gebės išskirstyti medžiagų mišinius į grynas medžiagas sijojimo, filtravimo ir nusisojimo būdais.
Išvardins 3 išskirstymo būdus. Skirs grynas medžiagas nuo medžiagų mišinių.
• Suvoks, kad grynų medžiagų yra nedaug ir kodėl naudinga išskirstyti medžiagų mišinius.
Temos sąvokos: Gryna medžiaga, medžiagų mišinys, sijojimas, filtravimas, nusistojimas.
Organizavimo forma: Pamoka.
Pamokos tipas: Mišrus.
Priemonės ir ištekliai: Vadovėlis, paruštos užduotys, vienkartinies stiklinės, sijoklis, popierinės servetėlės, šaukštelis, smulkus smėlis, pipirų grūdeliai, vanduo.
Mokymo metodai: Žodiniai: mokytojo pasakojimas; vaizdiniai: demonstavimas; praktinai: užduočių sprendimas.
Literatūra: Autorius: Loreta Geleževičiūtė, Virginija Juknienė, Igna Kirkutytė-Aleknienė ir kt.
„Mokslininkų pėdomis“. Gamtos mokslų vadovėlis V klasei. Antroji knyga (serija „Šok“)
Interneto prieiga: [interaktyvus]; [žiūrėta 2009 m. Balandžio 10 d.]
Organizavimas ir veikla
Pamokos dalys
ir laikas
Mokytojo veikla
Mokinio veikla
Pastabos
Įvadinis
pokalbis
Mokytojas ateina į klasę, pasisveikina su mokiniais, pasiteirauja jų kaip jiems sekasi ar laukia vasaros atostogų, turbūt net dienas jau skaičiuoja.
Mokiniai pasisveikina su mokytoju, atsako jam.
Moksleivių
motyvavimas
Mokytojas pasako, kad šiadienos tema labai susijusi su mūs supančia aplinka, daiktais, su tuo dažnai susiduriame ir be šito tikrai niekas net neišgyventų. Paprašo mokinių pratęsti sakinį: „Visi mūs supantys daiktai sudaryti iš .........?“
Jei mokiniai neatsako, mokytojas pasako žodį medžiagos.
Mokiniai klausosi mokytojo, paprašius pratęsti sakinį,bando tai padaryti.
Temos ir tikslo selbimas
Tada mokytojas užrašo ant lentos temos pavadinimą „Grynos medžiagos ir mišiniai“ ir paprašo mokinių užrašyti ją į sąsiuvinius. Po to pasako mokiniams ką jie šiandien sužinos ir kuo išmoks (pamokos tikslą).
Mokiniai užrašo temos pavadinimą į sąsiuvinius.
Naujos
medžiagos nagrinėjimas
Kai mokiniai užrašys temos pavadinimą...
Šį darbą sudaro 840 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!