Ekonomikos pamoka vedama 2008 m. gruodžio 18 d. 9.00 val.
PAMOKOS PALANAS
TEMA: PAKLAUSOS IR PASIŪLOS SĄVEIKA
Vilnius 2008
Pamokos tikslai:
1. Supažindinti su naujomis sąvokomis.
2. Išaiškinti moksleiviams kaip yra nustatoma rinkos kaina.
3. Aptarti, kada buna perteklius.
4. Aptarti, kada buna stygius.
Pamokos uždaviniai:
Mokiniai turės:
1. Gebėti aiškiai ir trumpai formuluoti atsakymus į šios dienos teorinius klausimus.
3. Suprasti, kad kintant pasiūlai ir paklausai, keičiasi santykinės kainos, ir pirkėjai bei pardavėjai turi pakoreguoti savo sprendimus pirkti arba parduoti.
4. Gebėti rasti rinkos pusiausvyros kaina ir apibūdinti, kaip ji yra ieškoma.
5. Gebėti išvardinti keletą prekių, kurios, palyginti su kitomis, kintant pasiūlai neseniai pabrango arba atpigo, ir paaiškinti, kaip tas prekių kainų pokytis paveikė jų gamybą ir vartojimą.
Pamokos tipas: aiškinamasis.
Organizacinė forma: pamoka.
Mokymo metodai: žodiniai, vaizdiniai.
Priemonės: Vadovėliai, sąsiuviniai, lenta.
Literatūra:
1. Gavelis V. ir kiti. Mikroekonomika – V., 2000;
2. Makutėnas V. ir Makutėnienė D. Ekonomika .9-10 klasėms. Vadovėlis – V., 2003;
3. Suiter Mary C. Ekonomika pagrindinėje mokykloje. Aktyvieji mokymo metodai – V., 2001;
4.
Tarpdalykiniai ryšiai: matematika (tiesės ir hiperbolės grafikai, jų braižymas).
PAMOKOS EIGA
I. Organizacinė dalis.
1. Pasisveikinu su mokiniais.
2. Paprašau mokinių, kad pasiruoštų pamokai.
3. Sužymiu ko nėra klasėje.
II. Apklausa
Mokytojas prašo mokinių atversti sąsiuvinius ir prisiminti ką kalbėjome apie paklausą ir pasiūlą.
III. Perėjimas prie naujos medžiagos dėstymo ir naujos temos paskelbimas.
Pakartojama:
Kas yra paklausa?
Paklausa – tam tikras prekių ar paslaugų kiekis, kurį vartotojai tam tikru laikotarpiu ne tik nori, bet ir gali įsigyti už bet kokią įmanomą kainą
Suformuluojame paklausos dėsnį.
Paklausos dėsnis teigia, kad mažesne kaina yra perkama daugiau prekių ir paslaugų negu didesne;
Kas yra pasiūla?
Pasiūla – tai įvairus konkrečios prekės kiekis, kurį gamintojai konkrečiu laiku gali ir nori parduoti esant skirtingoms kainoms.
Suformuluojame pasiūlos dėsnį.
Pasiūlos dėsnis paaiškinamas tuo, kad esant didesnei kainai yra didesnė pakata gaminti, nes galima tikėtis didesnio pelno.
Nubraižome pasiūlos ir paklausos grafikus.
Šios pamokos tema – PAKLAUSOS IR PASIŪLOS SĄVEIKA (ant lentos užrašau pamokos temą, mokiniai užsirašo temą sąsiuviniuose).
Trumpas pamokos planas užrašomas lentoje:
• Šios temos sąvokų apibrėžimai (rinkos...
Šį darbą sudaro 1114 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!