Temos aktualumas. Mūsų šalyje padaugėjo valkataujančių, išmaldos prašančių, benamių ir beglobių vaikų (žr. priedą Nr. 1).
Bešeimis vaikas – tai vaikas dėl kokių nors priežasčių nebetekęs artimųjų globos ir priežiūros.
Priežasčių, dėl kurių vaikai liko be šeimos, be tėvų globos yra daug: nelaimės, katastrofos, nelaimingi atsitiktinumai. Taip pat vaikai auga asocialiose šeimose.
,,Vaikų auklėjimas – tai daugiau negu žodžiai, tai ne muzikos garsai, bet vis dėlto tai giesmė. O kaip dažnai ši giesmė lieka neišdainuota, neišklausyta uždūsta pristigusi žodžių, neradusi atsako abejingose suaugusiųjų širdyse (V. Hugo, 1997).
Skurdas ir blogis – tokia šių vaikų dalia.
Už bešeimių vaikų likimą atsakinga valstybė. Vaikų globos namai, mokyklos – internatai – tai įstaigos, kurios sukurtos tam, kad apsaugoti vaiką nuo vienatvės skausmo. Globos namų paskirtis yra apgyvendinti ir teikti dvasinę, moralinė paramą.
Vaikų socialines pedagogines problemas Lietuvoje nagrinėjo: N. Narbutas, A. Sniadeckis, S. Daukantas, M. Valančius. Jie aiškinosi žmogaus ir aplinkos santykio problemą. Ypatingą dėmesį socialinio ugdymo klausimams skyrė Stoicizmas. Šalkauskis (1991), Vydūnas (1990), A. Maceina (1950), J. Vabalas – Gudaitis (1983), J. Laužikas (1958). Jie konstatavo šeimos sąlygas, pageidautinas vaiko vystymuisi.
Bešeimių vaikų ugdymui svarbios yra A. Gučo mintys. Anot autoriaus (1990) ,,vaikų globos namai yra gelbstančioji priemonė tiems vaikams, kurie dėl socialinių ar netinkamų šeimyninių sąlygų stokoja ugdomosios globos”.
Pastaruoju metu pasirodė Z. Bajoriūno (1995, 1997), L. Jovaišos (1993), A. Juodaitytės (1993), K. Miškinio (1994), J. Uzdilos (1993), J. Vaitkevičiaus (1999), R. Braslauskienės (2000) darbai, o taip pat apie bešeimio vaiko socialines problemas rašė V. Aramavičiūtė (1973), J. Leliūgienė (1996, 1997), J. Litvinienė (1996), J. Lukoševičienė (1999).
Užsienio literatūroje bešeimių vaikų problemomis domėjosi humanizmo epohos švietėjai ir pedagogai Ž. Ž. Ruso, J. Komenskis, J. Pestalocis. Apie bešeimių vaikų priežiūrą ir auklėjimą, ieškant kelių, kaip jų ugdymą priderinti prie šeimos sąlygų rašė R. Spitz (1945), Z. Frend (1943), D. Goldfarb, J. Bowlly (1978).
Darbo tikslas – atskleisti stabilios šeimos ir augančių globos...
Šį darbą sudaro 7049 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!