Pasirinkta darbo tema „Absoliutizmas Skandinavijos šalyse (1660 – 1720)”. Darbe pagrindinis dėmesys bus skiriamas Skandinavijos šalims: Danijai, Norvegijai ir Švedijai. Kadangi visos šios trys šalys pasirinktu periodu buvo labai glaudžiai susijusios tiek valdymu, tiek ekonomika, tai yra labai svarbu pažvelgti ir kuo išsamiau išnagrinėti kiekvieną jų atskirai.
Darbo pradžioje bus supažindinama su absoliutizmo terminu, jo reikšme, kilme bei jo paplitimu Europoje. Kitas darbo etapas bus pristatyti Skandinavijos šalis kiekvieną atskirai. Tačiau esminis tikslas bus susipažinti su Skandinavijoje vyravusiu absoliutizmo reiškiniu. Pateikti kiekvienos šalies absoliutizmo modelį, jo susidarymo aplinkybes bei pasekmes. Taip pat pasistengti palyginti Skandinavijos šalių absoliutizmo modelį tarpusavyje, bei su Europos šalių.
Pirminė ir pamatinė informacija surinkta iš Bostono enciklopedijos1, kurioje pateikiami esminiai faktai. Jie naudingi dėliojantis pagrindines ir pirmines mintis apie Skandinaviją bei joje vyravusį absoliutizmo reiškinį. Absoliutizmo pažinimui taip pat bus pasinaudota N. Asadauskienės darbu2 Tačiau ta informacija tik pamatas, kuris naudingas tolesnei veiklai. Kitas leidinys tai N. Davies „Europa: istorija“3, kuris leis plačiau pažvelgti į absoliutizmo reiškinį Skandinavijoje, bei tuo labiau, lyginti su Europiniais modeliais. Tačiau pagrindė informacija bus pateikta iš T. K. Derry “Skandinavijos istorija”4, kurioje dėmesys sukoncentruotas ties Skandinavija ir jos istorija. Darbe taip pat bus naudojami keli internetiniai straipsniai šia tema.
Pirmiausiai reikėtų apibrėžti sąvoką absoliutizmas, kad tolesnėje darbo eigoje būtų galima nagrinėti absoliutizmą Skandinavijoje, bei lyginti jį su likusia Europa. Lotynišku žodžiu „absolutus“ vadinama tai, kas yra neribota, besąlygiška, nevaržoma, nepriklausoma. Kartais apie daug laimėjimų pasiekusį sportininką sakoma, kad jis yra absoliutus čempionas.
Tačiau Europos istorijoje absoliutizmas – tai pirmiausia tam tikras valstybės valdymo būdas, kai visus valstybei svarbius sprendimus priima valstybės valdovas – monarchas (imperatorius ar karalius). Vadinamasis absoliutus monarchas už savo veiksmus ir sprendimus nėra niekam atskaitingas, išskyrus Dievą, kurio valia jis atsidūrė soste. Taip pat galima būtų pateikti absoliutinės monarchijos apibrėžimą. Absoliutinė monarchija (lot. absolutus 'visiškas') monarchijos variantas, kai monarchas valdo visiškai nekontroliuojamas...
Šį darbą sudaro 3535 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!