Referatai

Absoliutizmas Prancūzijoje

9.4   (2 atsiliepimai)
Absoliutizmas Prancūzijoje 1 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 2 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 3 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 4 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 5 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 6 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 7 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 8 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 9 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 10 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 11 puslapis
Absoliutizmas Prancūzijoje 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XVII – XVIII a. visoje Europoje, išskyrus Olandiją ir Angliją, tebesilaikė feodaliniai santykiai. Feodalų žemvaldžių klasė – bajorija tebebuvo viešpataujančioji klasė. Drauge plėtėsi prekybiniai santykiai, augo manufaktūros, stiprėjo kapitalistiniai santykiai. Viso to veikiamas feodalizmas keitėsi, mėgindamas prisitaikyti prie besikeičiančių ūkio sąlygų ir apskritai gyveno savo irimo stadiją. Įvairiose Europos šalyse tie procesai vyko nevienodai, nevienodu intensyvumu, tačiau būtent jie nulėmė pagrindinę Europos istorinės raidos kryptį.
Įvairiuose Europos regionuose skirtingai vystėsi agrariniai santykiai. Vakarų Europos šalyse, o ypač Prancūzijoje, egzistavo senjorijų sistema. Ponų gyvenamoje žemėje paprastai nebuvo praktikuojamas arimas, kaip nebuvo ir lažo, arba jie nevaidino bent kiek didesnio vaidmens. Didžiąją ariamosios žemės dalį dirbo valstiečiai, gavę tą žemę naudotis iš feodalų arba išnuomoję ją tam tikram laikui. Už savo naudojamus sklypus (paprastai paveldimus) valstiečiai mokėjo senjorui nustatytas prievoles pinigais ir natūra. Valstiečiai dažniausiai buvo laisvi (nebuvo pritvirtinti prie žemės), bet šalia jų luominio nepilnavertiškumo išliko asmeninės priklausomybės nuo senjoro elementai. Norėdami gauti didesnes pajamas, senjorai stengėsi padidinti valstiečių prievoles, pasunkinti sklypų naudojimo sąlygas; valstiečiai atkakliai priešinosi šitam feodalinės sensorinės reakcijos spaudimui.
XVII a. antroje pusėje – XVIII a. plito atkakli visuomenės „nuomonių“ kova prieš feodalinį išnaudojimą ir mokesčių jungą. Šalia kasdieninio priešinimosi, gausių vietinių maištų ir susidūrimų įsiliepsnodavo ir stambių valstiečių bei miestiečių sukilimų. Ši kova buvo vienas iš veiksnių, vertusių viešpataujančią visuomenės dalį ieškoti naujų ūkininkavimo formų, atskirais, atskirais atvejais nusileisti ir apskritai ardė feodalinę sistemą.
Įsitvirtinant absoliutizmui, augant nuolatinėms kariuomenėms ir besiformuojant gausiam valdininkų sluoksniui, didėjo feodalinio absoliutizmo valstybės valstiečių išnaudojimas. Dėl to vyko tautiniai išsivadavimo judėjimai, apėmė beveik visą Europą (1648 – 1654 m. ukrainiečių ir baltarusių išsivadavimo karas, 1703 – 1711 m. vengrų liaudies išsivadimo karas). Šių judėjimų pagrindinę jėgą sudarė valstiečiai.
Todėl šio darbo tikslas, remiantis absoliutizmo įsigalėjimo Europoje esminiais aspektais, išsamiau apžvelgti Prancūzijos padėtį, išskiriant pagrindinius absoliutizmo bruožus, kurie formavo to laikotarpio visuomenės interesus. Taip pat darbe bus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2951 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • 1. Absoliutizmo susiformavimas Europoje. Jo definicija. Bruožai 4
 • 2. Apšviestojo absoliutizmo politika 5
 • 2.1 Švietėjų pažangių idėjų plitimas 5
 • 3. Prancūzijos visuomenės sluoksnių formavimosi ypatumai 7
 • 4. Liudviko XIV – ojo politika. Absoliutizmo smukimo pradžia 9
 • 4.1 Kultūros raida Prancūzijoje. Idėjinės kovos šalies viduje 10
 • 4.2 Prancūzijos padėtis XVIII a. pradžioje 10
 • Išvados 12
 • Literatūros sąrašas 13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2951 ž.)
Darbo duomenys
 • Visuotinės istorijos referatas
 • 12 psl., (2951 ž.)
 • Word failas 92 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt