Recenzijos

F. Schachermeyer "Aleksandras Makedonietis"

9.4   (3 atsiliepimai)
F. Schachermeyer "Aleksandras Makedonietis" 1 puslapis
F. Schachermeyer "Aleksandras Makedonietis" 2 puslapis
F. Schachermeyer "Aleksandras Makedonietis" 3 puslapis
F. Schachermeyer "Aleksandras Makedonietis" 4 puslapis
F. Schachermeyer "Aleksandras Makedonietis" 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vilnius “Mintis” 1994m.
Finansų ir draudimo matematika 4k.-2gr.
Šios knygos autorius – ne per seniai miręs šiuolaikinis austrų mokslininkas, antikinės Graikijos istorijos žinovas Frydrichas Šachermeiras, gimęs 1895 m., kovojęs Pirmojo pasaulinio karo frontuose, studijavęs bei dėstęs Austrijos ir Vokietijos universitetuose. Gausybė istorikų visais laikotarpiais tyrinėjo antikinę Graikiją, Helenizmą, bet XVIII-XIX amžiais vokiečių prioritetas šioje srityje buvo neginčijamas ir visuotinai pripažintas. Neperdedant galima sakyti, jog “graikiškosios studijos” tada buvo vokiečių mokslas. Jo pagrindus padėjo tokie žmonės kaip J.Vinkelmanas, G.Niburas, J.G.Droizenas. Šalia jų garbingą vietą užėmė ir austrų istorikas F.Šachermeiras. Jis paskelbė daug darbų, skirtų ankstyvajam Graikijos istorijos laikotarpiui. Tačiau didžiausio atgarsio susilaukė ir buvo išverstos į daugelį kitų kalbų jo knygos apie Aleksandrą Makedonietį. Autorius išleido tris monografijas apie šį didįjį karvedį, tačiau trečioji, pati didžiausia, susilaukė aukščiausių įvertinimų. Tai 1973 m. išleista knyga “Aleksandras Didysis. Jo asmenybės ir veiklos problema”, kurios lietuviškas vertimas buvo pavadintas “Aleksandras Makedonietis”. Knyga parašyta labai vaizdžiai, primena istorinį romaną. Tačiau nereikia pamiršti, kad ji yra kelių dešimtmečių kruopštaus darbo rezultatas, o jos autorius – žymiausias istorijos eruditas.
Knygos rašymo vaizdingumą lemia ne tik literatūrinis gabumas ar talentas, bet ir autoriaus požiūris į moksliškumo ir meniškumo santykį. F.Šachermeiras knygą pradeda tokiais žodžiais: “Tyrinėjant kurios nors šalies, laikotarpio, tautos istoriją ar rašant apie istorinę asmenybę, būtina laikytis dviejų principų: tiksliai dėstyti faktus, neužmirštant visų, kad ir smulkiausių momentų, ir mokėti juos aprašyti menine forma. Dar žiloje senovėje Herodotas, Tukididas, Saliustijus ir Tacitas vadovavosi šiais principais.” Ir toliau istorikas teigia: “Kad nebūtų atotrūkio tarp istorinių tyrinėjimų ir jų literatūrinės išraiškos, reikia derinti mokslinę argumentaciją su šaltinių tyrinėjimų ir meninės išraiškos forma”. Paprastam skaitytojui kuriam labiau rūpi įvykių eiga, charakterių tipai, jų išgyvenimai, įtampa, nei moksliniai faktai, nuorodos į šaltinius, nebus lengva skaityti knygą kaip meilės romaną. Norėdamas išsiaiškinti istorines tiesas, ar atsirinkti tinkamiausią šaltinį autorius neretai nukrypsta į tyrinėjimus, pamiršdamas siužetą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1503 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1503 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos recenzija
  • 5 psl., (1503 ž.)
  • Word failas 45 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią recenziją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Aleksandras Makedonietis ir jo užkariavimai

Aleksandras Makedonietis ir jo užkariavimai Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Aleksandras Didysis (Makedonietis)

Aleksandras Didysis (Makedonietis) Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Aleksandras Makedonietis ir jo gyvenimas

Aleksandras Makedonietis ir jo gyvenimas Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Aleksandras Makedonietis – žmogus

Aleksandras Makedonietis – žmogus Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt