Tiriamos temos pagrindimas, darbo naujumas, aktualumas. Nei vienos kitos užsienio valstybės istorija lietuviams nėra tokia svarbi, kaip Rusijos (Sovietų sąjungos). Tai kaimynė, savo valstybės istorijoje nevengusi politinio, psichologinio ir fizinio smurto, ne tik prieš kaimynines valstybes, bet ir prieš vidaus priešus ir draugus. Tai valstybė nuo kurios Lietuva kentėjo 700 metų. Net atgavę nepriklausomybę negalime būti tikri, kad įvykiai vykę šių dviejų valstybių istorijoje nebepasikartos.
Komunistinis totalitarizmas įsiteisino per marksistinę teoriją ir troško įgyvendinti marksistinę komunizmo viziją. Marksistinė universalinio išlaisvinimo koncepcija pagimdė totalitarinę tironiją.4 Totalitarinė valstybė stengiasi radikaliai reformuoti žmogų, t. y. išvesti naują žmoniją (tarybinę liaudį ar pan.), kuri klestėtų ant naujai sukurto socialinio-ekonominio pagrindo. Tam reikalinga turinti neribotą valdžią kiekvienam žmogui diktatūra. Jei liks nors maža visuomeninio ar privataus gyvenimo, nepasidavusio diktatūriškai valiai, dalelė, atsiras stabdys šiam viso žmogaus transformavimo procesui.
Sovietų sąjungoje 1953 m. mirus Stalinui kartu baigėsi ir persekiojimų, žudymų ir paranojiškumo era. Po politinių kovų laikotarpio į valdžią atėjo nauja asmenybė – Nikita Chruščiovas – subrendusi Stalino politikoje, bet suvokusi savo, kaip partijos ir valstybės lyderio atsakomybę. Chruščiovas valstybę pasuko nuo prievartos kelio link žmogiškumo, ir, kartu su vėlesniais partijos lyderiais, pradėjo keturis dešimtmečius trukusį politinį atšilimą.
Tyrimo objektas. Nikitos Chruščiovo asmenybė, valdymo ypatumai ir laikotarpio skirtumai atsižvelgiant į pirmtako vykdyta politiką.
Darbo tikslas. Įvardinti 1954-1964 m. vykusius pokyčius Sovietų sąjungoje, naujosios Chruščiovo vidaus ir išorės politikos bruožus, priemones, kuriomis buvo įgyvendinami pertvarkymai.
Darbo uždaviniai: 1. Atskleisti, kodėl bolševikų socializmas Rusijoje mutavo į komunistinį totalitarizmą. 2. Išaiškinti, kaip Sovietų sąjungos vidaus ir išorės politiką ir jos buvusią sistemą įtakojo Stalino mirtis ir ar šis procesas tapo nebekontroliuojamas. 3. Įvardinti destalinizacijos priežastis. 4. Apibūdinti Chrusčiovo asmenybę, siekiant geriau išsiaiškinti politines pasiekimų ir nesėkmių priežastis. 5. Įvardinti vidinius destalinizacijos proceso padarinius. 6. Įvardinti Nikitos Chruščiovo valdymo laikotarpio pasiekimus ir pertvarkymus. 7. Apibūdinti 1954-1964 m. vykdytos užsienio politikos bruožus ir santykius su užsienio...
Šį darbą sudaro 11786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!