Įvadas.
Sovietų Sąjunga - valstybė, kuri gyvavo nuo 1922 metų gruodžio 30 d. iki 1991 gruodžio 25 d. Sovietų kitaip Tarybų sąjunga sužlugo atsistatydinus Michailui Gorbačiovui, kuris buvo paskutinysis Sąjungos prezidentas. Bene įsimintiniausia asmenybė, kuri vadovavo Sovietų Sąjungai buvo Josifas Stalinas jo valdymo laikotarpis paženklintas milijonais nekaltų žmonių mirtimi, valstybių griovimu trėmimais į Sovietų Sąjungos gilumą, taip pat lagerių sukūrimu.
Josifo Stalino valdymo laikotarpis bene vienas prieštaringiausių laikotarpių Rusijos istorijoje. Tiek vidaus, tiek užsienio politika Sovietų Sąjungoje neretai istorikų prilyginama fašizmui, o Stalino žiaurumas niekuo nenusileidžiantis Hitleriui.
Sovietų Sąjunga savo gyvavimo zenite buvo sutelkusi dideles teritorijas. Po Spalio revoliucijos susikūrusi Tarybinė politinė ir jėgos struktūra nuo 1922 metų iki 1990 m. Buvo priėmusi į savo Sąjunga 15 atskirų valstybių, kurių tarpę, per prievartą buvo priimta ir Lietuva 1940 metais. Ji išliko Tarybų Sąjungoje iki 1990 metų. Sovietų Sąjungos teritorija sudarė 22,4 mln. kvadratinių kilometrų. Tai sudarė apie šeštadalį žemės sausumos.
Įstojimas į antrąjį pasaulinį karą Sovietų Sąjungai buvo būtinybė, nes buvo sulaužyta Molotovo – Ribentropo sutartis, kurioje buvo skelbiama apie Sovietų Sąjungos bei Vokietijos bendradarbiavimą.
Antrasis pasaulinis karas Sovietų Sąjungai atnešė didesnius nuostolius nei Pirmasis pasaulinis karas, žuvo dešimt kartų daugiau žmonių. Patirti nuostoliai tiek Rusijai tiek visam pasauliui buvo labai gideli, kurių pasėkoje ekonomikai buvo suduotas stiprus smūgis, gyventojų populiacija sumažėjo ženkliai.
Daugelis istorikų iki šiol neprieina vieningos nuomonės kas sukėlė Antrąjį pasaulinį karą, nes agresoriumi įvardijami tiek Hitleris tiek Stalinas, tiek kitos valstybės. Pagrindinė valstybė turėjusi motyvų destabilizuoti pasaulio taiką ir turėjusi grobikiškų tikslų įvardijama Vokietija, tačiau Kursiniame darbe mėginsiu įrodyti, kad karą sukėlė Stalinas, kuris užaugino taikių Europos valstybių naikintoją – Adolfą Hitlerį.
Antrasis pasaulinis karas – tai pats didžiausias karas žmonijos istorijoje, kuriame buvo pamintos visos žmogiškumo teisės, kuriame nusižengta įvairių konvencijų nuostatoms. Paradoksalu, tačiau nustatant taisyklingo karo taisykles dalyvavo ir pačios nusikaltimų vykdytojos.
Kursinio darbo tikslas atskleisti bei išanalizuoti Josifo Stalino karo nusikaltimus,...
Šį darbą sudaro 3065 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!