Rašiniai

Ar tik Hitleris kaltas dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios?

10   (1 atsiliepimai)
Ar tik Hitleris kaltas dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios? 1 puslapis
Ar tik Hitleris kaltas dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Didelę įtaką Antrojo psaulinio karo pradžiai turėjo Versalio taikos sutartis, pasirašyta po Pirmojo pasaulinio karo. Dauguma vokiečių šią sutartį išgyveno kaip nacionalinį pažeminimą, kadangi Vokietijai buvo priskirta moralinė atsakomybė už karo pradėjimą ir ji turėjo atlyginti karo padarytą žalą. Tuo labai sėkmingai galėjo pasinaudoti nacistai, kurstydami revanšistines nuotaikas. Tačiau buvo ir tokių, kas stengėsi išvengti bet ko, panašaus į Pirmąjį pasaulinį karą. Daugiausia vilčių dėl ilgalaikės taikos buvo dėta, kai 1925 m. Vokietija sutiko pasirašyti Lokarno sutartį, pagal kurią ji pripažino sienas su Belgija ir Prancūzija. Vokietija siekė kuo greičiau atsistoti ant kojų ir tapti lygiateise Europos valstybe, o tai buvo neįmanoma, nepakeičiant Versalio taikos sutarties nuostatų. Kadangi Vokietija buvo vienintelė oficialiai nusiginklavusi valstybė, ji reikalavo, kad ir kitos valstybės nusiginkluotų arba ir Vokietijai būtų leista plėtoti karo pramonę. Šito Vokietija nepasiekė ir tik 1933 m., į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui, buvo išstota iš Tautų Sąjungos ir 1935 m. Hitlerio įsakymu pradėta plėtoti karo pramonė. Hitlerio atėjimas į valdžią buvo labai didelis žingsnis Antrojo pasaulinio karo link, kadangi moralinis Vokietijos pažeminimas ir draudimas ginkluotis Vokietijai buvo labai didelis smūgis ir todėl, į valdžią atėjus Hitleriui, norėjusiam už vis tai atkeršyti, jis gavo didžiulį palaikymą ir galėjo vykdyti savo siekius pakelti Vokietijos valstybės ekonomiką, plėtoti karo pramonę ir padaryti ją viena stipriausių pasaulio valstybių.
Kitas daug įtakos Antojo pasaulinio karo pradžiai turėjęs įvykis - 1938 m. rugsėjo 30 d. Miunchene vykusi konferencija, kurios metu Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija sutiko perduoti Čekoslovakijai priklausiusį Sudetų kraštą. Hitleris reikalavo jį prikirti Trečiajam Reichui (tai buvo pabrėžtai nacionalsocialistų vartotas Vokietijos pavadinimas 1933 - 1945 m.), nes kitaip, kaip įspėjo D.Britaniją ir Prancūziją, karas bus neišvengiamas. Tai buvo jo "paskutinė pretenzija Europoje". Šias pretenzijas į Sudetų kraštą Hitleris argumentavo tuo, kad esą tame krašte persekiojami vokiškai kalbantys žmonės. Jis pažadėjo, kad gavęs Sudetų kraštą, užtikrins likusios...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 734 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
2 psl., (734 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos rašinys
  • 2 psl., (734 ž.)
  • RTF failas 10 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt