Referatai

8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis

9.0   (2 atsiliepimai)
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 1 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 2 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 3 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 4 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 5 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 6 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 7 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 8 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 9 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 10 puslapis
8-14 metų vaikų reabilitacijos modelis 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vaikai – našlaičiai, kaip socialinis reiškinys, yra kiekvienoje visuomenėje. Tai labai opi ir aktuali problema ir ją reikia spręsti. Skaudžiausia, kad kiekvienais metais atsiranda vis daugiau našlaičių, turinčių tėvus. „A.Vodnevos ir J.Soikos socialinės našlaitystės problemų tyrimai 2000 m. parodė, kad krizinė padėtis šiuolaikinėje šeimoje, trūkstant materialinių išteklių išlaikyti ir išauklėti vaikus, padarė įtaką socialinių našlaičių skaičiaus padidėjimui“ (Leliūgienė, 2003). Vis daugėja tėvų, kuriems apribotos vaikų teisės dėl jų nepriežiūros ar net smurto. Ir būtent dėl to vaikai atsiduria internatinėse mokyklose arba vaikų globos namuose. Kaip teigė I. Leliūgienė (2003), dažniausiai valstybės globoj atsiduria vaikai, sulaukę 7 metų, rečiau nuo 3 iki 7 metų, o vaikai iki 3 metų sudaro vos dešimtadalį.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vaikai, netekę tėvų globos, turi daugybę neigiamų sąvybių, paveldėtų iš netikusios tėvų patirties (girtavimas, smurtas ir t.t.). „Globos namų paaugliams yra sunkiau mokytis ir gyventi nei gimnazijos bei pagrindinės mokyklos paaugliams, ir jų asmenybės raida yra apsunkinta“ (Paauglių, gyvenančių globos namuose, psichosocialinės problemos, jų sprendimo kryptys ir vadovų vaidmuo šiame procese, 2005). Akivaizdu, kad vaikai, kurie auga be šeimos, atsilieka nuo savo bendraamžių, nes jie uždaresnio būdo, sudirgę, jaučiasi nuskriausti dėl tėvų kaltės.
L. Smagina taip pat domėjosi vaikų globos namuose gyvenančiais našlaičiais ir 2000 m. atliko tyrimą „Socialinis pedagoginis darbas su vaikais, netekusiais tėvų globos“ apie auklėtinių adaptacijos nesėkmes. Tyrimo metu paaiškėjo, kad vaikų namų auklėtiniai didžiausius sunkumus patiria moksle, antroje vietoje – vidaus tvarkos taisyklių laikymosi būtinybėje, bei draugų paieškoje; dalis auklėtinių pareiškė, kad jiems visiškai nėra jokių sunkumų (Leliūgienė, 2003). Taigi tyrimas ir kitų atorių nuomonė įrodo, kad vaikams, gyvenantiems globos namuose, reikia mokytis kaip gyventi savarankiškai, jiems reikia padėti. Išnagrinėjus mokslinius tyrimus, kuriuose stebimi vaikų globos namų auklėtiniai, taip pat galima teigti, jog ši sritis yra ištyrinėta pakankamai: dažniausiai yra tiriama globos namų auklėtinių materialinė padėtis, jų teisės, problemos ir poreikiai, bei jų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3686 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3686 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinio darbo referatas
  • 11 psl., (3686 ž.)
  • Word failas 153 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt