Namų darbai

Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys

9.2   (2 atsiliepimai)
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 1 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 2 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 3 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 4 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 5 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 6 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 7 puslapis
Žymiausi Lietuvių kalbos tyrinėtojai: Antanas Salys 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

.....................................
...................................
..................
2007 m.
Turinys
1. Įvadas 3
2. Biografija 4
3. Veikla 5
4. Naudota literatūra 8
1. Įvadas
Kalba yra neatskiriamas žmogaus palydovas. Ji tartum pagrindinė žmogiškumo ypatybė eina drauge su žmogumi nuo pat jo atsiradimo. Jau pats primityviausias žmogus tikriausiai kartas nuo karto pagalvodavo apie įvairius kalbos reiškinius. Tačiau jie jam buvo nesuprantami, kaip nesuprantami buvo žaibas ir griaustinis ar daugybė kitų gamtos paslapčių. Ilgainiui žmogus išmoko rašto. Šalia šnekamosios kalbos atsirado kita kalbos atmaina – rašto kalba. Jeigu apskritai kalba kažkada žmogų išskyrė iš kitų gyvų būtybių pasaulio, tai raštas, būdamas turbūt pats didžiausias žmonijos išradimas, suteikė jėgų bent iš dalies nugalėti niekieno neįveikiamą kliūtį – laiką. Juk žmogus savo žmogiškąją išmintį atitinkamais ženklais galėjo perduoti tolimiems palikuoniams. Senai miręs žmogus galėjo mokyti gyvuosius, savo raštų kalba patarti jiems įvairiais gyvenimo klausimais.
2. Biografija
Antanas Salys labai daug nusipelnęs Lietuvos Respublikos kalbininkas. Gimė 1902 m. Reketėje Salantų vIs. Tėvai - valstiečiai. Mokėsi Salantų pradinėje mokykloje ir Telšių gimnazijoje, kurią baigęs įstojo į Kauno universitetą. Čia studijavo lietuvių ir lyginamąją indoeuropiečių kalbotyrą. Bendravo su K. Būga, buvo jo žodyno redakcijos sekretoriumi.
Klausė K. Būgos, J. Jablonskio, A. Seno (Senn), F. Brenderio paskaitų. Būgai mirus, 1925 m. kartu su P. Skardžiumi išvyko tęsti studijų į Leipcigą. Pasirinko baltistiką, šalutinę specialybę - slavistiką ir lyginamąją indoeuropiečių kalbotyrą. Doktoratą apgynė 1929 m. Dar kurį laiką Hamburgo universitete specializavosi pas prof. D. Pankončelį-Kalciją (G. Panconcel1i-Calzia) eksperimentinės fonetikos srityje.
Grįžęs į Lietuvą, 1930-1939 m. dirbo docentu Kauno Vytauto Didžiojo universitete, iš pradžių Teologijos-filosofijos, vėliau Humanitarinių mokslų fakultete. Organizavo Fonetikos laboratoriją. 1940-1944 m. buvo Vilniaus universiteto docentas ir profesorius. Dėstė lietuvių dialektologiją, fonetiką, 1eksikologiją, vardyną (onomastiką), bendrinės kalbos kultūrą, baltų kalbotyros įvadą, latvių kalbą, lyginamąją indoeuropiečių kalbų gramatiką, kalbotyros įvadą ir kai kurias kitas disciplinas. Buvo Terminologijos, Rašybos reformos, Pavardžių ir vietovardžių komisijų narys. Vienas iš "Gimtosios kalbos" steigėjų, redakcijos narys. Daug rašė "Švietimo darbe", "Lietuvoje",...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1412 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1412 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos namų darbas
  • 8 psl., (1412 ž.)
  • Word failas 106 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt