Potemės

„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį?

10   (1 atsiliepimai)
„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? 1 puslapis
„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? 2 puslapis
„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kompiuteris – įrenginys, sukurtas tam, jog palengvintų žmogaus darbą vykdant matematines operacijas. Jis skaičiavimus atlieka žymiai greičiau už žmogų, mažiau klysta, vienu metu atlieka tūkstančius veiksmų. Bėgant laikui ši primityvi skaičiavimo mašina – kompiuterio pirmtakė buvo tobulinama ir jos panaudojimo galimybės bei spektras didėjo. Šiuo metu kompiuterio naudingumo mąstai plečiasi, vis daugiau veiklos rūšių perkeliama į skaitmeninę erdvę. Kompiuteris tampa prieinamas didesnei žmonių grupei, auga interneto – milžiniško jungiančio milijonus kompiuterių tarpusavyje tinklo – vartotojų skaičius. Kompiuteris ir internetas – naudingiausi ir svarbiausi praėjusio šimtmečio išradimai, palengvinę žmogaus darbą, buitį ir mokymąsi, tačiau padarę ne tik teigiamą, bet ir neigiamą poveikį mūsų vartojamai kalbai. „Istorinė patirtis rodo, jog informacijos technologijos stipriai veikia kalbą, o kartais nulemia net ir tautos likimą. Amsterdamo spaustuvininkams pripažinus vieną iš vokiečių tarmių tinkamų raštams spausdinti, pastaroji greitai buvo sunorminta ir tapo olandų kalbos pagrindu. Jei ne spauda, vietoj šiandieninės Olandijos būtų dar viena Vokietijos provincija“ (Danielius Ralys ir Virginijus Dadurkevičius. Lietuviški rašmenys kompiuteryje.– Mokslas ir technika, 1991, Nr. 5, p. 29–31.).
Jau prieš keletą metų Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė teige, jog šiuo metu išnykimo grėsmė iškilusi visoms Europos kalboms, tarp jų ir lietuvių kalbai. Tokią grėsmę sukelia kalbos klaidų naudojimą skatinantis interaktyvumas; komentarų rašymas, tinklaraščių ir tinklalapų kūrimas, viešosios informacijos rengėjų darbai, kuriuose, siekiant autentiškumo, netaisyklinga kalba leidžiama. Pastebėta, jog visuomenė nesąmoningai perima rašymo įgūdžius taip pat, kaip perima televizijos programų vedėjų kalbos ypatumus. Lietuvių kalbos instituto Kalbos kultūros skyriaus vyr. mokslo darbuotoja dr. Rita Miliūnaitė akcentuoja, jog kalba, kurią naudojama elektroninėje aplinkoje (trumposios sms žinutės, susirašinėjimas realiuoju laiku internete ar komentarų rašymas), skiriasi nuo mokykloje mokomos rašytinės kalbos. Bendraujamt elektroninėje aplinkoje kalba supaprastinama, svarbiausia, jog informacijos apsikeitimas vyktų kuo greičiau ir vienintelis jos pateikimo kriterijus – galimybė susikalbėti; internete komunikacija vyksta taip, tarsi šnekėtume gyvai. Viena iš priežasčių kodėl bendrinė kalba neprigyja...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1066 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1066 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (1066 ž.)
  • Word failas 39 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt