manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Manipuliacija yra priskiriama prie psichologinio poveikio priemonių. Tai sąveika, kurioje manipuliuojantysis kontroliuoja kitus, dažniausiai prieš jų valią arba jų norus. Manipuliaciją taip pat galima apibrėžti kaip paslėptą psichologinę veiklą, kuria siekiama pastumėti kitą, daryti naudingą poelgį jums. Manipuliuojame mes visi, kartais net sąmoningai to nepastebėdami. Ir manipuliacija ne visada yra vien tik neigiamą atspalvį turintis reiškinys. Manipuliacija yra ir tam tikra savisaugos forma, kuri padeda mums apsisaugoti nuo įvairių neigiamų reiškinių. Nemaloniausia yra tuomet, kai pats atsiduri manipuliatoriaus aukos vaidmeny ir pradedi suvokti, kad tai, ką darai yra visai ne tai, ką norėtum. Tuomet pradeda kauptis pyktis, susierzinimas, kyla nusivylimas savimi ir aplinkiniais. Norint atpažinti ankstyvuosius manipuliacijos požymius, reikia stebėti, kaip pasikeitė situaciją dėl manipuliacinio poveikio, arba analizuoti manipuliacijos poveikio mechanizmus.
Manipuliavimą galima išskirti į tris priežastis, kurių pirmoji ir pagrindinė būtų nepasitikėjimas savimi, įsitikinimas, kad kiti žmonės padės ir išgelbės. Iškyla prieštaravimas, kuris priverčia manipuliuoti: priversti, spausti, pririšti, reikalauti, pripažinti, atsitraukti. Antroji priežastis – įsitikinimas, kad kuo žmogus sėkmingesnis, tobulesnis, ryškesnis, tuo labiau jį myli. Todėl jis tiesiogine ir netiesiogine prasme lipa per galvas ir gudrauja tam, kad pasiektų tai, už ką jį mylėtų. Trečioji manipuliavimo priežastis slypi žmonių baimėse: jie bijo, kad kažkas apie juos ne taip pagalvos ar pasakys, bijo, kad juos apgaus, nuskriaus ar išduos. Vejami šių baimių, jie ginasi manipuliacijomis: apgaudinėja, skriaudžia, išduoda.
Ar reikia stebėtis, kad po tokių veiksmų žmonės lieka vieniši ir nesuprasti? Manipuliuodami žmonės taip įsijaučia, taip suauga su vaidmenimis, pozomis ir strategijomis, kad visiškai nutolsta nuo savęs tikrojo. Vienatvė, dvasinis skausmas, agresija – štai neatsiejami manipuliatorių palydovai. Tačiau kaip atpažinti manipuliacijas? Psichologai išskiria daugybę manipuliacijos formų, kurios skiriamos į keturias pagrindines manipuliavimo strategijas: aktyvios, pasyvios, varžytuvių ir abejingumo manipuliacijos strategijos. Svarbu paminėti, kad manipuliavimo priežastys ir strategijos padeda atpažinti ne tik manipuliatorius, bet ir sąžiningai pažvelgti į savo...
Šį darbą sudaro 822 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!