Įžanga. Žmogaus veikla reguliuojama sąmoningai. Sąmonė yra aukščiausia psichikos išsivystymo pakopa. Ji leidžia žmogui, prieš pradedant ką nors realiai daryti, preliminariai operuoti daiktų ir reiškinių vaizdais mintyse. Taigi sąmonė įgalina žmogų atlikti veiklą dviem lygiais: idealiuoju (mintyse) ir praktiškuoju.
Pirmuoju atveju žmogus žinodamas savo poreikius ir remdamasis mąstymu bei vaizduote, užsibrėžia tikslus tiems poreikiams patenkinti, numato priemones tiems tikslams pasiekti, atitinkamai suplanuoja savo veiklą. O praktiškai veikdamas, žmogus vykdo iš anksto numatytą veiksmų programą.
Savo veikloje įvairius daiktus ir reiškinius žmogus vertina tiek, kiek jie padeda ar kliudo siekti tikslo. Jis numato būdus kliūtims įveikti ar jų išvengti, pasinaudoja įvairių situacijų teikiamomis galimybėmis, derina savo judesius, veiksmus, pastangas laiko, erdvės ir jėgos atžvilgiu su objektyviomis kliūčių ir sunkumų ypatybėmis ir t.t. Pagaliau pakartotinai vertina veiklos būdus, gali visai pakeisti artimiausius tikslus arba sukeisti jų eilę. Visa tai ir yra sąmoningas savo veiklos ir veiksmų reguliavimas, nuo seno vadinamas valiniu reguliavimu, o šis sugebėjimas vadinamas valia.
Žymus italų psichiatras R.Assagioli teigė, kad valią apibūdina jos stiprumas ir sumanumas. Pasak R.Assagioli žmogus, siekdamas tikslo, gali pasinaudoti jo paties psichikoje esančiais instrumentais: mąstymu, emocijomis ir vaizduote. Tai ypač svarbu, kai uždavinys yra sudėtingas ir vien valios stiprumo, jėgos jam įveikti nepakanka.
Visi esame pastebėję, kad emocijos – tai galinga, dažnai mus valdanti jėga. Posakis “širdžiai neįsakysi” tinka ne tik meilės atveju: mes visada lengvai padarome tai, ko norime, ir vargstame, kai “reikia” ką nors padaryti. Mes žinome daugybę gražių pavyzdžių, kai žmonės, rodos, pasiekė neįmanomų dalykų. Apie juos galima pasakyti: jie karštai norėjo pasiekti savo tikslą. Tai yra svarbiausia sumanios valios paslaptis. Tuo atveju, kai mums reikia valios ką nors pasiekti, galime kelti sau klausimą ne “kaip padaryti šį sunku darbą?”, bet “ kaip panorėti jį padaryti?”.
Čia galima pasinaudoti kitais mūsų sieloje esančiais “įrankiais” – mąstymu ir vaizduote. Norą sužadina visapusiškas siekiamo tikslo reikalingumo apmąstymas. Išsikelkite klausimus:...
Šį darbą sudaro 1594 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!