Žemaičių gentys, Virvytės, Minijos ir Ventos aukštupiuose besiribojusios su kuršių gentimis, buvo bene karingiausia baltų gentis. Mirusiuosius laidojo nedegintus. Žemaičių kapuose didelę įkapių dalį sudarė ginklai. Daugiausia į kapą dėta viena ar kelios ietys, rečiau – kovos peilis ar kirvių skydas, vėliau – įvairiausių rūšių kalavijai. Į pomirtinį pasaulį ginkluotus žemaičiai lydėjo ne tik suaugusius vyrus, bet ir paauglius ar net kūdikius.
Žemaičių gentys nuo seno lydė pelkių rūdą , kurios baltų žemėse visada buvo apstu, gaminosi ir naudojo įvairiausius ginklus, tačiau karine amunicija, vis dėlto, kiek atsilikdami pietinių ir šiaurinių baltų genčių kaimynų. Apie žemaičių naudotus ginklus sužinome iš Lietuvos kapinynų (vyrų kapų įkapių), piliakalniuose ir buvusiose senovinėse gyvenvietėse aptinkamų radinių. Iš V-X a. pr. piliakalnių ir gyvenviečių randama apie 50 strėlių antgalių ir kiek mažiau ietigalių. Tačiau vien iš ietigalių tipų įvairovės, galima numanyti žemaičių gentis buvus išradingus, negailėjusius laiko ir išmonės ginklų gamybai.
Iš visų baltų genčių pirmosios pradėjo ginkluotis vakarinių baltų gentys, o tarp jų ir karingieji žemaičiai. Tai lėmė spaudimas iš išorės : XIII a. šiaurėje įsikūrus Kalavijuočių ( Livonijos ) ordinui, kilo grėsmė žemaičių žemėms. Nuo XIII a. prasidėjęs žemaičių ir Ordino karas, tęsėsi ilgus šimtmečius. Prieš žemaičius į kovą stojo geriausi to meto riteriai, buvo naudojama pažangiausia anų laiko karo technika. Žemaičiams, siekusiems išsaugoti savo teritoriją ir turtą, neišvengiamai teko tobulinti savo ginkluotę, juo labiau kad karo su Livonijos ordinu pradžioje, žemaičių ginkluotė buvo kur kas menkesnė, nei ordino. Tačiau manoma, jog vėlesnių laikų žemačių ginklai turėję atitikti Europos standartus. Apie pakitusią, patobulėjusią ginkluotę liudija žemė : archeologų aptiktuose kapuose žemaičių žemėse, datuojamuose apie VII a. (ir vėliau), gausiau randama plačiųjų ir vienašmenių kalavijų – IX a. pradžioje jau galime kalbėti apie pirmuosius vienašmenius kalavijus žemaičių ginkluotėje.
Lietuvos valstybės formavimasis, išaugimas – tai nuolatiniai tarpusavio genčių kunigaikščių vaidai, kovos su kaimynais, karas su kryžiuočiais. Visi šie...
Šį darbą sudaro 2347 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!