Referatai

Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje

10   (1 atsiliepimai)
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 1 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 2 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 3 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 4 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 5 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 6 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 7 puslapis
Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pirmieji gyventojai į dabartinės Lietuvos teritoriją atsikraustė apie X tūkst. m. pr. Kr. Jie savo gyvenimo būdu buvo klajokliai. Tiktai neolito laikotarpiu žmonės tapo sėslūs ir pradėjo užsiiminėti gamybiniu ūkiu – žemdirbyste bei gyvulininkyste. Žemdirbystė ir gyvulininkystė į dabartinės Lietuvos teritoriją atėjo iš vakarų Europos tautų. Lietuvos gyventojai labai greitai perimdavo visa, kas pažangu ir pritaikoma jų sąlygoms. Gamybinio ūkio pradžia yra, tarsi, linija atskirianti neolito laikotarpį nuo mezolito. Kadangi tuo laikotarpiu raštas dar neegzistavo ir nėra jokių išlikusių rašytinių šaltinių apie to meto žmonių buitį, tyrinėjant to laikotarpio gyventojų ūkį, pagrindiniu šaltiniu yra konkreti tyrinėtų gyvenviečių medžiaga, paleobotaniniai, paleoosteologiniai ir atitinkamo laikotarpio gamtinės aplinkos tyrinėjimų duomenys.
Ieškant gamybinio ūkio pradžios Lietuvoje, be abejo, reikia kalbeti apie Narvos kultūrą egzistavusią dabartinės Lietuvos teritorijoje. Nors Narvos kultūros žmonių ūkio raida prasidėjo dar ankstyvajame neolite, gamybinio ūkio pradžia yra laikoma žemdirbystės ir gyvulininkystės atsiradimas viduriniajame ir vėlyvajame neolite. Tam įtaką padarė virvelinės keramikos kultūros žmonės. Taigi, nepaisant to, kad dar ilgai Narvos kultūroje pagrindinės gyventojų ūkio šakos išliko medžioklė, žvejyba bei rankiojimas, vis svarbesnės to laikotarpio žmonių gyvenime tapo gyvulininkystė ir žemdirbystė.
Ankstyviausias naminis gyvulys, Pabaltijyje Kundos kultūros srityje pažįstamas jau nuo mezolito laikų, buvo šuo. Jo kaulų rasta įvairiose Šventosios ir Kretuono apyžerių gyvenvietėse. Tik viduriniojo neolito laikotarpiu Lietuvoje atsiranda kitokių naminių gyvulių. Pasak A.Girininko, gyvulininkystės atsiradimą Narvos kultūroje lėmė besikeičiančios gamtos sąlygos, didėjantis gyventojų skaičius bei gamtos resursų sumažėjimas. II tūkst. pr. Kr. pradžioje rinkimas, atšalus klimatui ir sumažėjus biomasės kiekiui, negalėjo patenkinti gyventojų poreikių. Taigi, gyvulininkystės, tuo pačiu ir gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje, yra laikomas vidurinysis neolito laikotarpis. Būtent šiuo laikotarpiu datuojamų gyvenviečių iškasenose randami pirmieji smulkiųjų raguočių kaulai. Gyvulininikystė skverbėsi sparčiau į pietvakarinę Narvos kultūros dalį, o į šiaurrytinę lėčiau. Tai nulėmė skirtingos gamtinės sąlygos ir medžioklės-žvejybos ūkio rentabilumo lygis. Norint išsimaitinti reikėjo pakankamai sumedžioti ar sužvejoti, o besikeičiantis gamtos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1453 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Turinys 1
 • Įvadas 2
 • Gamybinio ūkio pradžia Lietuvoje 2
 • Gyvulininkystė 2
 • Žemdirbystė 4
 • Išvados 5
 • Naudota literatūra 7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1453 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 8 psl., (1453 ž.)
 • Word failas 58 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Gamybinio ūkio pradžia neolite

Gamybinio ūkio pradžia neolite Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Straipsnio analizė: V. Stravinskienė "Lenkai Lietuvoje. 1944 metų antroji pusė – 1946 metai: tarp pasirinkimo likti ar išvykti į

Straipsnio analizė: V. Stravinskienė "Lenkai Lietuvoje. 1944 metų antroji pusė – 1946 metai: tarp pasirinkimo likti ar išvykti į Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Miestų pradžia Lietuvoje

Miestų pradžia Lietuvoje Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Miestų atsiradimas ir raida Lietuvoje XIII - XVI a.

Miestų atsiradimas ir raida Lietuvoje XIII - XVI a. Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt