Vilnius, 2006
TURINYS
ĮVADAS
I. GALVOS DANGOS, PAPUOSALAI:
I.1. Apgalviai. Jų rūšys. Panašumai ir skirtumai žemaičių ir žemgalių
I.2. Įvijų vainikai
I.3. Kepuraitės
II. KAKLO PAPUOŠALAI:
II.1. Antkakliai.Jų rūšys.
III.KRŪTINĖS PAPUOŠALAI:
III.1. Lankinės segės
III.2. Pasaginės segės
III.3.Smeigtukai.Jų rūšys. Kabučiai.
IV. RANKŲ PAPUOŠALAI:
IV.1. Apyrankės.Jų rūšys
IŠVADOS
ŠALTINIAI IR LITERATŪRA
Įvadas
Šiame referate kalbėsiu apie dviejų kaimyninių Baltų genčių- žemaičių ir žemgalių papuošalus,jų skirtumus ir panašumus. Aptariant šią temą pirmiausia kyla klausimas, kokie buvo tų genčių papuošalai,kaip buvo naudojami, iš kokių medžiagų jie buvo daromi?.
Rašydama remsiuosi moksline literatūra ir moksliniu straipsniu iš Lietuvos istorijos metraščio.1
Referato tikslas yra parodyti, išnagrinėti kuo buvo panašus, ar kuo skyrėsi abiejų baltų genčių papuošalai.Kaip jie atrodė, kaip buvo puošti.
Jau nuo senovės žmonės mėgo puoštis.Vienus papuošalus nešiojo tik vyrai,kitus tik moterys.Pagal paskirtį papuošalus galima suskirstyti į galvos dangos,kaklo,krūtinės ir rankų papuošalus. Taigi referate ir aptarsiu papuošalus pagal grupes. Pirmiausia aprašysiu galvos dangos tipus,papuošimų įvairovę, iš ko jie buvo gaminami ir kokie kurioje gentyje buvo naudojami,kaip ir iš ko jie buvo gaminami. Antrame skyriuje aptarsiu kaklo papuošalų, daugiausia antkaklių įvairovę,jų ornamentiką. Aprašysiu ir papuošalų radimvietes.Trečiame skyriuje paminėsiu krūtinės papuošalų grupę: Lankines ir pasagines seges,bei didelę grupę papuošalų: smeigtukus.Ketvirtame skyriuje papasakosiu apie paskutinę, didelę žemaičių bei žemgalių papuošalų grupę: rankų papuošalus.
Istoriografija
Knygoje ,,Lietuvos archeologijos bruožai“ aprašomi geležies amžiaus dirbiniai, archeologiniai paminklai, žmonių ekonominė buitis ir bendruomeniniai santykiai. Aprašomi galvos papuošalai, kaklo, krūtinės bei rankų papuošalai bei papuošalų radimvietės.
Laima Vaitkunskienė rašo apie papuošalus, rastus Žąsino kapinyne. Čia taip pat rasta kepurėlė, padaryta iš 26 žalvarinių grandelių eilių.
Mykolas Michelbertas papuošalus įvardina kaip dirbinius. Šalia papuošalų, taip pat dirbiniai, yra darbo įrankiai ir ginklai, taip pat kiti buities įrankiai. Aprašo keturias apgalvių grupes, jų radimvietes. Taip pat aprašo tris antsmilkinių grupes ir jų radimvietes.
Rimutė Rimantienė bendrais bruožais aprašo apie žmonių palapines ir namus, kapus, piliakalnius, medžiotojus, žvejus, artojus, vyrų darbus ir ginklus, moterų darbus ir papuošalus, dvasinę kultūrą. Aprašoma kepurėlė rasta Šventojoje, taip pat trumpai aprašomi pirmieji papuošalai, t.y. žvėrių...
Šį darbą sudaro 2498 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!