Rašiniai

Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje

10   (3 atsiliepimai)
Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje 1 puslapis
Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje 2 puslapis
Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje 3 puslapis
Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje 4 puslapis
Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje 5 puslapis
Žalčių reikšmė lietuvių mitologijoje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gyvūnų kultas yra vienas iš ankstyviausių pirmykščių žmonių fantastinių vaizdinių, susiformavusių vėlyvojoj paleolito laikais, kai žmonijos žinios apie gamtą ir gyvulių pasaulį buvo labai skurdžios. Žmonės buvo bejėgiai kovoti su gamta. Tai buvo pagrindas atsirasti religiniams vaizdiniams, mitams, kuriuose įvairius gamtos reiškinius pradėta supti fantastiniais vaizdiniais.
Bene anksčiausiai pirmykštis žmogus ėmė fantastiškai vaizduoti roplius, kurie išsiskyrė iš kitų gyvūnų savo ypatinga išvaizda, ugnimi žėrinčiomis akimis bei magnetiniu žvilgsniu, žibėjimu, ilgaamžiškumu, sugebėjimu gyventi vandenyje, po žeme ir ant žemės. Roplių gyvybingumas, jų kasmetinis išsinėrimas iš odos buvo laikomi nuolatiniu atsinaujinimu. Tai darė žmogui roplių amžinumo, nemirtingumo, paslaptingo ryšio su nuolat atsinaujinančia gamta įspūdį. Be to, žmogų stebino driežo, rupūžės, gyvatės ar žalčio protingumas, sugebėjimas keisti spalvą, esant įvairioms aplinkybėms, prisitaikyti prie gamtos. Nepaprastą įspūdį žmogui darė ir gyvačių nuodingumas. Senovės žmogaus akimis, žaltyje ar gyvatėje įsikūnijusi paslaptinga gyvybės jėga ar pati gyvybė. kuri reiškiasi ir kituose gyvuliuose augaluose, žmonėse, taip pat žemėje, vandenyse ir dangaus kūnuose.
Religiniai tikėjimai vystėsi drauge su žmonių visuomene. Žalčių kultas ypač paplito irstant pirmykštei bendruomeninei gimininei santvarkai, tuomet, kai atsirado nagualizmas - asmeninio totemo garbinimas. ,,Žalčio" terminas taip pat labai senas. ,,Žaltys". latvių zalktis, būdingas tik lietuvių ir latvių kalboms. Jo pavadinimas gana neaiškios kilmės. Jį mėginama sieti su lietuvių kalbos žodžiu ,,žalias:, latvių - ,,zals". Žmonės gyvatę dar vadina kirmėle, kirminu, piktąja, ilgąja, šnibžde. šnyptele, žibančiąja, ledokoja, ledodėle, žilvitine, šaltinine, krūmeline, gyvatine, paukštele, palažine, šaltuodege, žemine, ilgauodege, arkline, puntine, geležine, purvinine, pušine, kanapine, pakalnine. Žodis ,,gyvatė" lietuvių ir slavų kalbose turi senovinę simbolinę prasmę.
Atsiradus roplių kultui, juos pradėta ir vaizduoti. Gyvates, kaip ir kitus gyvūnus, realistiški pradėta vaizduoti vėlyvajame paleolite. Atsiradę tikėjimai, apeigos, mitai negalėjo aprėpti viso problemos sudėtingumo. Pirmykštis menas buvo siejamas ir su dabartine žmogaus veikla bei kūrybiniu realios tikrovės vaizdavimu. Medžiotojų mene gyvūnas būdavo ne tik piešiamas ant žemės, daikto ar uolos, bet ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1381 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1381 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros rašinys
  • 6 psl., (1381 ž.)
  • Word failas 51 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Vandens motyvas senovės lietuvių mitologijoje

Vandens motyvas senovės lietuvių mitologijoje Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Velnias lietuvių mitologijoje

Velnias lietuvių mitologijoje Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Ritmo ir ornamento reikšmė ir vieta lietuvių liaudies mene

Ritmo ir ornamento reikšmė ir vieta lietuvių liaudies mene Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Lietuvių tautosaka: etiologinės sakmės

Lietuvių tautosaka: etiologinės sakmės Etninė kultūra Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt